Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OR Tata Steel: negatieve berichten gevaar voor duurzame toekomst

OR Tata Steel: negatieve berichten gevaar voor duurzame toekomst

IJMUIDEN (ANP) - De ondernemingsraad van Tata Steel is de negatieve publiciteit rond het staalbedrijf beu. "We zien in toenemende mate dat er hele en halve onwaarheden over ons bedrijf in de publiciteit gegooid worden", stelt de raad in een verklaring. "Onder druk van een zeer klein deel van de omwonenden wordt bewust het beeld van een vergiftigende moordenaar gecreƫerd, die geen bestaansrecht meer heeft." Dat beeld brengt volgens de centrale ondernemingsraad (COR) de duurzame toekomstplannen van het bedrijf in gevaar.

Tata wil de vervuilende steenkolen, die het bedrijf nu nog de grootste industriƫle CO2-uitstoter van Nederland maken, in de komende jaren gaan inruilen voor schone waterstof. Die ambities dreigen volgens de ondernemingsraad onder te sneeuwen door mensen en organisaties die ervoor pleiten om het bedrijf, of delen daarvan, te sluiten.

"Het is een groot misverstand dat er een tegenstelling is tussen de belangen van klimaat, milieu, een gezonde leefomgeving en werkgelegenheid", stelt voorzitter Cinta Groos van de COR in het schrijven. "Juist de transitie van de traditionele wijze van ijzerproductie op basis van kolen naar die op waterstofbasis leidt tot de werkelijke reductie van CO2-uitstoot en tot de snelste sluiting van de meest overlastgevende fabrieken."

Kritisch

De raad is verder onder meer kritisch over verbanden die worden gelegd tussen de staalfabriek en een relatief hoog aantal gevallen van longkanker in de omgeving, dat onder meer door de GGD is vastgesteld. Volgens de ondernemingsraad zijn "levensstandaard en levenswijze" daarvoor het meest bepalend en is het daarom niet eerlijk om Tata "als grootste kankerverwekker" neer te zetten.

De verklaring van de ondernemingsraad komt een dag nadat de rechtbank Tata Steel had veroordeeld tot boetes van 110.000 euro voor het overtreden van milieuregels. Ook in het verleden heeft Tata herhaaldelijk boetes en dwangsommen moeten betalen voor milieu-overtredingen. Tegen de onderneming in de IJmond werd deze week ook aangifte gedaan. Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) zette die stap omdat het bedrijf apparatuur waarmee de uitstoot van de zogeheten cokesgasfabrieken wordt gemeten, niet had geijkt. Daardoor zijn de meetresultaten volgens de dienst niet betrouwbaar genoeg.

Het RIVM meldde eind vorig jaar in een rapport dat stof dat neerdaalt in de dorpen rond Tata Steel sterk is verontreinigd met stoffen die schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid: zogeheten PAK's en metalen als lood. Tata Steel is volgens het instituut "een belangrijke bron" daarvan, al kan een deel ook afkomstig zijn van andere bedrijven.

Meer uit Financieel

Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

11 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

13 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

16 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

17 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

19 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

20 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

20 uur geleden