Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Or Sabic voelt zich buitenspel gezet bij verhuizing hoofdkantoor

Or Sabic voelt zich buitenspel gezet bij verhuizing hoofdkantoor

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingsraden van petrochemiebedrijf Sabic voelen zich buitenspel gezet door de directie bij een voorgenomen verhuizing van het Europese hoofdkantoor in Sittard naar Amsterdam. Door die verhuizing zou een deel van het personeel van Sabic Limburg (Geleen) en Sabic Innovative Plastics (Bergen op Zoom) voortaan in Amsterdam moeten werken. Door de reisafstand vrezen de raden dat veel personeel zal vertrekken.

De raden van de Sabic-locaties in Geleen en Bergen op Zoom zijn naar eigen zeggen onvoldoende betrokken bij het besluitvormingsproces, kwam donderdag naar voren tijdens een zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

Zo kreeg de or van Sabic in Limburg voor het eerst lucht van de verhuisplannen in december 2021. Daarop is zij de directie gaan bevragen, waaruit naar voren kwam dat er eigenlijk al een volledig uitgewerkt plan lag. "Na een presentatie van de plannen in februari 2022 werd het stil richting de or. Maar de trein denderde voort", constateert de raadsvrouw die de or bijstaat.

Goede verbindingen

In Bergen op Zoom hoorde het personeel voor het eerst over de plannen via de collega's uit Limburg, aldus de advocate. Maar ook na die tijd hadden beide ondernemingsraden naar eigen zeggen weinig meer in te brengen. "Het was in beton gegoten", stellen zij.

Sabic stelt echter dat er wel degelijk een "inhoudelijk debat" is gevoerd met de raden. De verhuizing is volgens Sabic onder meer noodzakelijk door de aanwezigheid van het bedrijf in Europa, die de afgelopen jaren is vergroot. De locatie is bewust gekozen: in Amsterdam zijn goede verbindingen met de rest van de wereld, er is veel talent te vinden en de hoofdstad is een toonaangevende plek, legt de advocaat namens het chemiebedrijf uit.

Flinke impact

Als de verhuizing doorgaat, zou een deel van het kantoorpersoneel tien dagen per maand op het nieuwe kantoor in de hoofdstad gaan werken. Volgens de ondernemingsraden heeft dat een flinke impact op de privélevens van de medewerkers. Sabic stelt echter dat het om functies gaat met Europese of wereldwijde verantwoordelijkheid. "Bij de functies mag je als werkgever een zekere flexibiliteit verwachten als het gaat om een verhuizing", aldus de raadsman.

De ondernemingskamer doet op 7 maart uitspraak.

Meer uit Financieel

Historisch lage waterstand van de Rijn bij Keulen

KEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.

25 minuten geleden
Britse premier spreekt geen steun uit voor derde baan Heathrow

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Andy Burnham weigerde zondag zijn steun uit te spreken voor een derde start- en landingsbaan op Heathrow Airport. Volgens hem is het een zaak voor mensen die in de omgeving van de Londense luchthaven wonen. Burnhams voorganger, Keir Starmer, liet vorig jaar wel weten de uitbreidingsplannen te steunen.

35 minuten geleden
DNB-president Sleijpen roept politiek op tot oplossingen te komen

HILVERSUM (ANP) - De president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen heeft de politiek opgeroepen om snel tot oplossingen te komen. Volgens Sleijpen is de economische groei in Nederland te laag en is het potentieel hoger. Maar daarvoor moet er in Den Haag wel aan oplossingen voor grote problemen worden gewerkt, zei hij zondag bij het televisieprogramma WNL Op Zondag.

2 uur geleden
Vliegverkeer Catania ligt langer stil, KLM boekt om naar Palermo

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar de luchthaven van Catania op Sicilië wordt langer stilgelegd. Dat meldt de luchthaven. Alle vertrekkende en binnenkomende vluchten van zondag zijn opgeschort door een uitbarsting van vulkaan Etna. KLM boekt reizigers om naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

2 uur geleden
Topmannen AI-bedrijven opgeroepen voor Australisch onderzoek

SYDNEY (ANP/RTR) - De topmannen van OpenAI en Anthropic zijn opgeroepen voor een Australisch senaatsonderzoek naar AI. Het onderzoek richt zich op de gevolgen van AI en datacenters voor Australische gemeenschappen en sectoren, en voor het water- en energieverbruik. Deze week werd bekend dat een AI-programma van OpenAI een Australische overheidswebsite is binnengedrongen en daar toegang had tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

4 uur geleden
OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

8 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

22 uur geleden