Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Or Sabic voelt zich buitenspel gezet bij verhuizing hoofdkantoor

Or Sabic voelt zich buitenspel gezet bij verhuizing hoofdkantoor

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingsraden van petrochemiebedrijf Sabic voelen zich buitenspel gezet door de directie bij een voorgenomen verhuizing van het Europese hoofdkantoor in Sittard naar Amsterdam. Door die verhuizing zou een deel van het personeel van Sabic Limburg (Geleen) en Sabic Innovative Plastics (Bergen op Zoom) voortaan in Amsterdam moeten werken. Door de reisafstand vrezen de raden dat veel personeel zal vertrekken.

De raden van de Sabic-locaties in Geleen en Bergen op Zoom zijn naar eigen zeggen onvoldoende betrokken bij het besluitvormingsproces, kwam donderdag naar voren tijdens een zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

Zo kreeg de or van Sabic in Limburg voor het eerst lucht van de verhuisplannen in december 2021. Daarop is zij de directie gaan bevragen, waaruit naar voren kwam dat er eigenlijk al een volledig uitgewerkt plan lag. "Na een presentatie van de plannen in februari 2022 werd het stil richting de or. Maar de trein denderde voort", constateert de raadsvrouw die de or bijstaat.

Goede verbindingen

In Bergen op Zoom hoorde het personeel voor het eerst over de plannen via de collega's uit Limburg, aldus de advocate. Maar ook na die tijd hadden beide ondernemingsraden naar eigen zeggen weinig meer in te brengen. "Het was in beton gegoten", stellen zij.

Sabic stelt echter dat er wel degelijk een "inhoudelijk debat" is gevoerd met de raden. De verhuizing is volgens Sabic onder meer noodzakelijk door de aanwezigheid van het bedrijf in Europa, die de afgelopen jaren is vergroot. De locatie is bewust gekozen: in Amsterdam zijn goede verbindingen met de rest van de wereld, er is veel talent te vinden en de hoofdstad is een toonaangevende plek, legt de advocaat namens het chemiebedrijf uit.

Flinke impact

Als de verhuizing doorgaat, zou een deel van het kantoorpersoneel tien dagen per maand op het nieuwe kantoor in de hoofdstad gaan werken. Volgens de ondernemingsraden heeft dat een flinke impact op de privélevens van de medewerkers. Sabic stelt echter dat het om functies gaat met Europese of wereldwijde verantwoordelijkheid. "Bij de functies mag je als werkgever een zekere flexibiliteit verwachten als het gaat om een verhuizing", aldus de raadsman.

De ondernemingskamer doet op 7 maart uitspraak.

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

2 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

3 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

5 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

6 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

6 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

8 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

8 uur geleden