Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Or KLM: rapportage staatsagent suggestief met foute aannames

Or KLM: rapportage staatsagent suggestief met foute aannames

AMSTELVEEN (ANP) - De tussenrapportage die de staatsagent bij KLM stuurde naar de Tweede Kamer is suggestief en bevat foute aannames. Dat zegt de ondernemingsraad (or) van KLM in een reactie op de zondagavond verstuurde rapportage. Volgens het personeelsorgaan van KLM doen de leden van de Staten-Generaal er verstandig aan het rapport te negeren.

Or-voorzitter Dario Fucci spreekt van een teleurstellend schrijven. "Het is voor ons onbegrijpelijk dat een dergelijke rapportage wordt gedaan aan de Kamer", laat hij weten. "Zeker gezien de context waarin dit gebeurt."

Volgens de staatsagent voldoen de cao-afspraken die KLM met bonden wil maken, waaronder een loonsverhoging van 5 procent, niet aan de voorwaarden van het steunpakket. Jeroen Kremer, die namens de Staat toeziet op de naleving van de afspraken met KLM als onderdeel van de coronasteun, stelt vast dat er nog geen dekking is gevonden voor de loonstap. Ook zou hij niet over afspraken zijn geïnformeerd, waar dat wel zou moeten.

Chaos

Fucci benadrukt dat er onder meer vanuit Den Haag een roep om betere arbeidsvoorwaarden klonk in de nasleep van de wilde staking door bagageafhandelaars bij het begin van de meivakantie. Die actie veroorzaakte chaos op de luchthaven. "De directie van KLM heeft daarop deze inflatiecorrectie gefaciliteerd. En nu past dat niet?", aldus een verbaasde or-voorzitter.

Fucci wijst er verder op dat KLM wordt geconfronteerd met een tariefsverhoging van de luchthavengelden op Schiphol met 37 procent, maar dat de dienstverlening op de luchthaven te wensen overlaat. Juist die extra kosten passen wat de or van KLM betreft niet in de voorwaarden. Ook omdat afgesproken zou zijn dat partners van KLM "naar rato" moeten inleveren.

Meer uit Financieel

IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

22 minuten geleden
Bestaande koopwoningen ruim 5 procent duurder in februari

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.

27 minuten geleden
Opnieuw staking bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.

57 minuten geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

2 uur geleden
Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

13 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

17 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

19 uur geleden