Or KLM: rapportage staatsagent suggestief met foute aannames
AMSTELVEEN (ANP) - De tussenrapportage die de staatsagent bij KLM stuurde naar de Tweede Kamer is suggestief en bevat foute aannames. Dat zegt de ondernemingsraad (or) van KLM in een reactie op de zondagavond verstuurde rapportage. Volgens het personeelsorgaan van KLM doen de leden van de Staten-Generaal er verstandig aan het rapport te negeren.
Or-voorzitter Dario Fucci spreekt van een teleurstellend schrijven. "Het is voor ons onbegrijpelijk dat een dergelijke rapportage wordt gedaan aan de Kamer", laat hij weten. "Zeker gezien de context waarin dit gebeurt."
Volgens de staatsagent voldoen de cao-afspraken die KLM met bonden wil maken, waaronder een loonsverhoging van 5 procent, niet aan de voorwaarden van het steunpakket. Jeroen Kremer, die namens de Staat toeziet op de naleving van de afspraken met KLM als onderdeel van de coronasteun, stelt vast dat er nog geen dekking is gevonden voor de loonstap. Ook zou hij niet over afspraken zijn geïnformeerd, waar dat wel zou moeten.
Chaos
Fucci benadrukt dat er onder meer vanuit Den Haag een roep om betere arbeidsvoorwaarden klonk in de nasleep van de wilde staking door bagageafhandelaars bij het begin van de meivakantie. Die actie veroorzaakte chaos op de luchthaven. "De directie van KLM heeft daarop deze inflatiecorrectie gefaciliteerd. En nu past dat niet?", aldus een verbaasde or-voorzitter.
Fucci wijst er verder op dat KLM wordt geconfronteerd met een tariefsverhoging van de luchthavengelden op Schiphol met 37 procent, maar dat de dienstverlening op de luchthaven te wensen overlaat. Juist die extra kosten passen wat de or van KLM betreft niet in de voorwaarden. Ook omdat afgesproken zou zijn dat partners van KLM "naar rato" moeten inleveren.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft, na een sterk eerste halfjaar, ook in het derde kwartaal groei laten zien. Volgens Randstad-topman Sander van 't Noordende groeit het bedrijf inmiddels weer in driekwart van de markten waarin het actief is, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Nederland. Randstad had langere tijd te maken met zwakke marktomstandigheden, maar dit jaar keerde het tij.
4 minuten geledenSTARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
13 uur geleden