Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OR KLM: aangekondigd vertrek Elbers komt hard aan

OR KLM: aangekondigd vertrek Elbers komt hard aan

AMSTELVEEN (ANP) - Het aangekondigde vertrek van KLM-topman Pieter Elbers komt hard aan bij de ondernemingsraad van de luchtvaartmaatschappij, zegt voorzitter Dario Fucci. "De CEO die ons bedrijf door de zwaarste storm in ons bestaan heeft geloodst, gaat ons verlaten. Dit zal voor veel collega’s een zware boodschap zijn en men heeft echt wel tijd nodig om dit te verwerken." Elbers lichtte de medewerkers van KLM in met een persoonlijke e-mail

Volgens Fucci is Elbers "zeer gewaardeerd en zeer geliefd". "Dit is echt ingeslagen als een bom", vertelt Fucci, die op het moment van de bekendmaking als gezagvoerder vanuit Istanbul naar Schiphol vloog. "Ik had twee stewardessen aan boord die toen ze het nieuws net hoorden met tranen in hun ogen stonden", aldus de OR-voorzitter. "Mijn telefoon is ook ontploft."

De timing van de aankondiging is wellicht wat ongelukkig omdat KLM nog altijd in een moeilijke fase zit, meent Fucci. "De moraal van de medewerkers krijgt wel een tik. We werken op dit moment heel hard met heel weinig mensen en zijn al twee jaar aan het vechten voor ons bestaan", legt de OR-voorman uit. "Als dan de voorman die zeer geliefd is en alles bij elkaar houdt vertrekt, dan maakt dat wel indruk."

Opvolger

Bang dat Elbers door de vroege aankondiging van zijn vertrek minder goed in staat is de belangen van KLM te verdedigen, is Fucci niet. "De manier waarop Pieter zijn rol als topman heeft opgepakt was natuurlijk fantastisch, maar de insteek verandert niet met een nieuwe president-directeur."

Wat Fucci betreft is het logisch dat de opvolger van Elbers van binnen KLM komt. "Iemand van buitenaf werkt niet bij de complexiteit en de unieke structuur van KLM. Voor Pieter zat er een buitenstaander", verwijst Fucci naar oud-minister Camiel Eurlings. "En we weten hoe dat is afgelopen."

Meer uit Financieel

TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

33 minuten geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

44 minuten geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

2 uur geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

3 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

3 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

4 uur geleden