Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opzij kiest arts Rebecca Gomperts als Meest Invloedrijke Vrouw

Opzij kiest arts Rebecca Gomperts als Meest Invloedrijke Vrouw

AMSTERDAM (ANP) - Rebecca Gomperts staat op nummer 1 op de lijst van meest invloedrijke vrouwen die is samengesteld door het blad Opzij. Gomperts is oprichter van Women on Waves, waarmee ze opkomt voor vrij toegankelijke abortus.

Opzij publiceert jaarlijks de Top 100 Meest Invloedrijke Vrouwen, met winnaars in tien categorieën. Zo won SP-Kamerlid Renske Leijten in de categorie politiek; Sifan Hassan in de categorie sport en Fidan Ekiz in de categorie media. Advocaat Liesbeth Zegveld eindigde bovenin in 'Openbaar bestuur en orde'.

Rebecca Gomperts voerde de lijst aan in de categorie Non Profit. Opzij legde alle tien winnaars naast elkaar en koos daaruit de meest invloedrijke vrouw. "Gomperts voert al decennialang wereldwijd strijd voor een veilige en vrij toegankelijke abortus, onder meer met haar abortusboot", schrijft Opzij. In september nam Time Magazine Gomperts ook al op in de lijst van de invloedrijkste mensen ter wereld, en wel in de categorie pioniers.

Women on Waves helpt vrouwen die een veilige abortus willen uit landen waar dat niet is toegestaan, door ze op een boot mee te nemen naar internationale wateren, waar ze de abortus kunnen ondergaan. De organisatie wil zo een veilig medisch alternatief bieden en voorkomen dat vrouwen hun toevlucht zoeken tot gevaarlijke methodes.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand 't Harde ontstond tijdens oefening op schietterrein

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.

1 uur geleden
Natuurbrand in bosgebied bij Tilburg

TILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.

1 uur geleden
Natuurbrand 't Harde uitzonderlijk groot, blussen kan dagen duren

'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.

2 uur geleden
Rook van natuurbrand 't Harde tot in Amsterdam te zien en ruiken

AMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.

2 uur geleden
Luchtmacht zet Chinooks in om natuurbrand 't Harde te bestrijden

'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Het Defensie Helikopter Commando meldde op X dat drie van de zware helikopters zijn ingezet. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.

2 uur geleden
Zutphen wijst verzoek COA af voor drie noodopvanglocaties

ZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creëert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.

2 uur geleden
Natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.

3 uur geleden