Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opzij kiest arts Rebecca Gomperts als Meest Invloedrijke Vrouw

Opzij kiest arts Rebecca Gomperts als Meest Invloedrijke Vrouw

AMSTERDAM (ANP) - Rebecca Gomperts staat op nummer 1 op de lijst van meest invloedrijke vrouwen die is samengesteld door het blad Opzij. Gomperts is oprichter van Women on Waves, waarmee ze opkomt voor vrij toegankelijke abortus.

Opzij publiceert jaarlijks de Top 100 Meest Invloedrijke Vrouwen, met winnaars in tien categorieën. Zo won SP-Kamerlid Renske Leijten in de categorie politiek; Sifan Hassan in de categorie sport en Fidan Ekiz in de categorie media. Advocaat Liesbeth Zegveld eindigde bovenin in 'Openbaar bestuur en orde'.

Rebecca Gomperts voerde de lijst aan in de categorie Non Profit. Opzij legde alle tien winnaars naast elkaar en koos daaruit de meest invloedrijke vrouw. "Gomperts voert al decennialang wereldwijd strijd voor een veilige en vrij toegankelijke abortus, onder meer met haar abortusboot", schrijft Opzij. In september nam Time Magazine Gomperts ook al op in de lijst van de invloedrijkste mensen ter wereld, en wel in de categorie pioniers.

Women on Waves helpt vrouwen die een veilige abortus willen uit landen waar dat niet is toegestaan, door ze op een boot mee te nemen naar internationale wateren, waar ze de abortus kunnen ondergaan. De organisatie wil zo een veilig medisch alternatief bieden en voorkomen dat vrouwen hun toevlucht zoeken tot gevaarlijke methodes.

Meer uit Binnenland

Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Het is niet bekend of er mensen zijn aangehouden. Een politiewoordvoerder wil daar niets over zeggen.

28 minuten geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

1 uur geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

1 uur geleden
Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

2 uur geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

2 uur geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

2 uur geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

2 uur geleden