Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvouwbare mobiele telefoon is toekomst van Samsung

Opvouwbare mobiele telefoon is toekomst van Samsung

SUWON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Samsung zet in de komende maanden flink in op opvouwbare smartphones. Die telefoons met een groot buigbaar scherm moeten doorbreken bij een groter publiek en daartoe gaat de Zuid-Koreaanse elektronicaproducent een grote promotiecampagne voeren. Die begint over enkele weken als het bedrijf zijn nieuwste generatie topmodellen smartphones introduceert.

Tijdens die introductie wordt vermoedelijk de Samsung Fold 3 geïntroduceerd. Die derde versie van Samsungs opvouwbare mobiele telefoon krijgt de ruimte omdat Samsung geen nieuw model uit de Galaxy Note-serie op de markt zou brengen. De prijs van het opvouwbare toestel is daarbij nog wel een heikel punt. De Fold 2 kost in Nederland 1600 euro en dat is aan de hoge kant voor zelfs een topmodel smartphone.

Desondanks denkt Samsung dat de flexibele telefoons een succes worden. Vanaf de tweede jaarhelft dragen die toestellen al bij aan de winstgevendheid, aldus het Zuid-Koreaanse bedrijf.

In het tweede kwartaal behaalde Samsung een winst van 9,6 biljoen won, omgerekend ruim 7 miljard euro. Die werd aangejaagd door een sterke vraag naar geheugenchips die volgens Samsung nog wel even aanhoudt. De omzet van het Koreaanse bedrijf kwam uit op 63,7 biljoen won, wat zo'n 47 miljard euro is.

Meer uit Financieel

Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

6 minuten geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

1 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

1 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

1 uur geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

1 uur geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

1 uur geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

3 uur geleden