Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland
MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
Spanjaarden zullen ter plaatse worden onderzocht en worden overgevlogen naar Madrid. Zij gaan daar in een militair ziekenhuis in quarantaine. Geen enkele opvarende heeft momenteel ziekteverschijnselen. Voor de niet-Spanjaarden geldt dat ze alsnog in Spanje in isolatie moeten als ze symptomen krijgen.
De MV Hondius ligt sinds zondag voor de kust van Kaapverdië, waar het van de autoriteiten niet mocht aanmeren. Op verzoek van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) werd besloten dat Spanje het schip zal opvangen, met als dichtstbijzijnde aanmeerpunt de Canarische Eilanden.
Aanmeerverzoek
Volgens minister Mónica García zal het schip "binnen drie dagen" de Granadilla-haven op Tenerife aandoen. Eerder maakte het eilandbestuur bekend dat een aanmeerverzoek is gedaan voor zaterdag.
Aan boord van de Hondius zijn na de evacuatie van drie personen woensdag nog 146 opvarenden met 23 verschillende nationaliteiten, inclusief een overleden Duitse burger. Volgens García is het aan de 22 andere landen zelf om te bepalen wat er met de opvarenden gebeurt na terugkeer in hun thuisland.
Hoe het na aankomst verder moet met de Nederlandse passagiers, is nog onduidelijk. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft daar nog geen uitsluitsel over gegeven.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden