Opvarenden gezonken boot nog niet gevonden
DEN HELDER (ANP) - De twee opvarenden van de bij Texel gezonken Urker vissersboot UK165 Lummetje zijn nog niet gevonden. Duiken naar het wrak om te kijken of de lichamen zich aan boord bevinden, gaat vrijdag niet lukken vanwege het slechte weer op zee, meldt de Kustwacht.
Naar verwachting kan pas dit weekend worden gedoken naar het wrak. Volgens de Kustwacht is het wachten tot de wind, golven en stroming zodanig afnemen dat het kan.
Het vliegtuig van de Kustwacht vliegt vrijdag tijdens de gewone patrouillevluchten wel extra over het gebied om te zoeken. De noodhulpsleper ETV Guardian van de Kustwacht is nog vlak bij de plek waar de boot is gezonken om andere schepen te waarschuwen voor het wrak. De KNRM heeft vrijdagochtend met een voertuig de kust tussen Callantsoog en Den Helder afgezocht, maar heeft daarbij niets aangetroffen.
De vissersboot verdween donderdag vroeg. Daarop werd een zoekactie met helikopters, een vliegtuig en reddingsboten op touw gezet. Maar toen het donker werd en de actie werd gestaakt, waren de twee bemanningsleden, mannen van 27 en 41 jaar uit Urk, nog niet gevonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
2 uur geledenPEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
20 uur geleden