Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Onder de opvarenden die deze week zijn onderschept, zijn zes Nederlanders. Mogelijk zijn drie van hen al in Ashdod aangekomen. Volgens de woordvoerster moeten ze daar een bureaucratische procedure doorlopen. Tijdens de vorige flotilla-actie afgelopen najaar werden de activisten ook naar Ashdod gebracht en vervolgens vastgezet in de Ketziot-gevangenis in de Negev-woestijn. Volgens de woordvoerster gaan de activisten ook dit keer daarheen.

Hoe het met de opvarenden gaat, weet de woordvoerster niet. Er is geen contact met hen. De ouders van Jesse van Schaik, een van de opgepakte opvarenden, laten weten dat Nederlands ambassadepersoneel naar verwachting in de Ketziot-gevangenis een consulair bezoek kan brengen. Ook zij geven aan dat het ministerie daarom nog geen update heeft kunnen geven over het welzijn en de juridische toestand van hun dochter.

'Grof schandaal'

De flotilla wilde humanitaire goederen naar Gaza brengen. Israël heeft de schepen op de Middellandse Zee onderschept. Ook het schip de Arctic Sunrise van Greenpeace voer een tijd mee om ondersteuning te bieden. Dat schip is niet door Israël onderschept.

Eline Bosman van Greenpeace Nederland noemt het een grof schandaal wat Israël heeft gedaan tegen een vreedzame hulpmissie in internationale wateren. Volgens haar moet het kabinet "alles op alles zetten voor de onmiddellijke vrijlating van de flotilla-deelnemers, een permanent staakt-het-vuren en vrije doorgang van humanitaire hulp."

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

4 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

6 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

7 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

7 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

10 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

10 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

12 uur geleden