Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvangschip voor 1000 asielzoekers eind deze maand naar Zaandam

Opvangschip voor 1000 asielzoekers eind deze maand naar Zaandam

ZAANDAM (ANP) - Het is nog niet duidelijk wanneer in Zaandam de twee drijvende opvanglocaties in gebruik kunnen worden genomen waarover al ongeveer een jaar wordt gesproken. Op de zogeheten opvangpontons, die nu nog in Amsterdam liggen, is plek voor duizend asielzoekers. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verwacht dat de eerste ponton eind augustus of begin september naar Zaandam kan worden overgebracht "en snel daarna" de tweede. Wanneer de eerste asielzoekers er vervolgens op terechtkunnen, is volgens een COA-woordvoerder in de loop van de volgende week beter in te schatten.

De nieuwe opvanglocatie in Zaandam moet de druk op het aanmeldcentrum in Ter Apel verlichten, waar al maanden meer dan het met de gemeente Westerwolde afgesproken maximum van 2000 asielzoekers verblijven. Afgelopen nacht overnachtten er 2204 mensen. Ook de 225 plekken in de nachtopvang in Pekela zijn volgens het COA continu vol.

Als er op 1 september nog steeds meer dan 2000 asielzoekers in Ter Apel verblijven, wil de gemeente Westerwolde opnieuw naar de rechter stappen. Daarmee wil ze afdwingen dat het COA het aantal mensen in het aanmeldcentrum omlaag brengt, zo werd begin deze maand bekend. Het COA sprak daarna de verwachting uit binnen enkele weken zo'n 1500 nieuwe opvangplekken in het land te realiseren, waarvan die in Zaandam de grootste zou zijn.

Drijvende opvanglocaties

Aanvankelijk zouden de drijvende opvanglocaties eind vorig jaar al in gebruik worden genomen, maar de komst van de twee pontons werd steeds uitgesteld. Er is een omgevingsvergunning voor nodig, die sinds afgelopen maandag ter inzage ligt. Omwonenden en andere belanghebbenden hebben sindsdien nog zes weken de tijd om aan te geven wat ze van het ontwerpbesluit vinden.

De gemeente Zaanstad heeft maandag wel geregeld dat de twee drijvende opvanglocaties alvast aan de Gerrit Bolkade in Zaandam mogen aanmeren en onder voorwaarden in gebruik mogen worden genomen, in afwachting van de uitkomst van de vergunningsprocedure. Met het oog op de opvangcrisis in Nederland zou het te lang duren om daarmee te wachten tot de vergunning is verleend, vindt de gemeente. Het is de bedoeling dat de pontons maximaal zeven jaar worden gebruikt als opvanglocatie.

Meer uit Binnenland

KOZP: 'laatste demo' tegen Zwarte Piet in Yerseke en op Texel

AMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.

1 uur geleden
Twintig auto's beschadigd door brand bij bedrijf in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Door een grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden zijn zaterdagochtend meerdere voertuigen beschadigd. Volgens de veiligheidsregio hebben ongeveer twintig auto's in brand gestaan. Inmiddels zijn alle auto's geblust.

1 uur geleden
Joost Prinsen herdacht in advertenties van weekendkranten

DEN HAAG (ANP) - Joost Prinsen wordt zaterdag in meerdere rouwadvertenties en in diverse kranten herdacht door bekenden en oud-collega's. De acteur en presentator overleed maandag op 83-jarige leeftijd.

3 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.

8 uur geleden
In groot deel van het land code geel om dichte mist

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.

11 uur geleden
Brand op schip in haven Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.

11 uur geleden
Politie schiet man met mes dood in woning Rozenburg

ROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.

15 uur geleden