Opvangschip asielzoekers Zaandam ontruimd door brand
ZAANDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn de bewoners van een opvangschip aan de Rijshoutweg in Zaandam geëvacueerd. Op het schip dat door het COA wordt gebruikt om asielzoekers op te vangen, was brand uitgebroken. Dit meldde de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland rond 2.30 uur. Rond 3.50 uur kwam het bericht dat de brand geblust was. Inmiddels zijn bijna alle ruim 300 bewoners van het opvangschip weer teruggekeerd, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio.
Het personeel van het opvangschip handelde volgens het veiligheidsplan en had alle bewoners geëvacueerd, zei de woordvoerder. Zij werden op veilige afstand van het schip gehouden. Twee beveiligers en bewoners werden gecontroleerd op rookinhalatie, ze hadden verder geen behandeling nodig. De bewoners die niet terug konden naar hun kamers zijn opgevangen in een naastgelegen schip.
De brand vond plaats op de Borealis, een drijvend platform dat volgens de website van het COA tussen 2015 en 2017 ook al eens werd gebruikt voor opvang. Volgens de website van de gemeente Zaandam is er aan boord van de Borealis plek voor 320 asielzoekers.
Oorzaak onbekend
De brand was in een van de kamers uitgebroken en werd geblust door de sprinklerinstallatie van het opvangschip, aldus de woordvoerder. De brandweer was uitgerukt met groot materieel. Onder andere omdat het ging om "de hoeveelheid mensen die erop verblijven, de nachtsituatie en om de mensen op te vangen."
Waardoor de brand ontstond, was nog niet bekend. "Er zal sowieso geventileerd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen. Het hangt ook af van de hoeveelheid schade die door de brand is ontstaan. Er zal eerst het nodige opgeruimd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) ziet nog geen aanleiding om de belasting op brandstof te verlagen. In het televisieprogramma Nieuwsuur zei de premier dat hij de stijgende prijzen voor benzine en diesel wel in de gaten houdt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
13 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
13 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geleden