Opvangschip asielzoekers Zaandam ontruimd door brand
ZAANDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn de bewoners van een opvangschip aan de Rijshoutweg in Zaandam geëvacueerd. Op het schip dat door het COA wordt gebruikt om asielzoekers op te vangen, was brand uitgebroken. Dit meldde de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland rond 2.30 uur. Rond 3.50 uur kwam het bericht dat de brand geblust was. Inmiddels zijn bijna alle ruim 300 bewoners van het opvangschip weer teruggekeerd, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio.
Het personeel van het opvangschip handelde volgens het veiligheidsplan en had alle bewoners geëvacueerd, zei de woordvoerder. Zij werden op veilige afstand van het schip gehouden. Twee beveiligers en bewoners werden gecontroleerd op rookinhalatie, ze hadden verder geen behandeling nodig. De bewoners die niet terug konden naar hun kamers zijn opgevangen in een naastgelegen schip.
De brand vond plaats op de Borealis, een drijvend platform dat volgens de website van het COA tussen 2015 en 2017 ook al eens werd gebruikt voor opvang. Volgens de website van de gemeente Zaandam is er aan boord van de Borealis plek voor 320 asielzoekers.
Oorzaak onbekend
De brand was in een van de kamers uitgebroken en werd geblust door de sprinklerinstallatie van het opvangschip, aldus de woordvoerder. De brandweer was uitgerukt met groot materieel. Onder andere omdat het ging om "de hoeveelheid mensen die erop verblijven, de nachtsituatie en om de mensen op te vangen."
Waardoor de brand ontstond, was nog niet bekend. "Er zal sowieso geventileerd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen. Het hangt ook af van de hoeveelheid schade die door de brand is ontstaan. Er zal eerst het nodige opgeruimd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen."
Meer uit Binnenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
44 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder de restanten van een ingestort gebouw in het centrum van Utrecht zijn geen slachtoffers gevonden. Ook zijn er geen vermisten, laat de gemeente weten. Een zoekactie met speurhonden had ook al niets opgeleverd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik heb niets gedaan om het misbruik te voorkomen. Ik had het kunnen voorkomen, maar ik heb steeds de verkeerde keuze gemaakt. Ik voel me verantwoordelijk voor mijn daden en de gevolgen daarvan voor iedereen." Dat zei Mels van B. (46) vrijdag aan het begin van de vierde dag van zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam. Van B. reageerde op een aantal verklaringen van ouders die donderdag gebruik hebben gemaakt van hun spreekrecht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het gebied rond de donderdag ontplofte woning in het centrum van Utrecht blijft in elk geval tot vrijdag 16.00 uur afgesloten. Dit kan daarna worden verlengd. Een parkeergarage in het gebied is ook de komende dagen niet bereikbaar, laat de gemeente weten.
3 uur geleden