Opvangschip asielzoekers Zaandam ontruimd door brand
ZAANDAM (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn de bewoners van een opvangschip aan de Rijshoutweg in Zaandam geëvacueerd. Op het schip dat door het COA wordt gebruikt om asielzoekers op te vangen, was brand uitgebroken. Dit meldde de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland rond 2.30 uur. Rond 3.50 uur kwam het bericht dat de brand geblust was. Inmiddels zijn bijna alle ruim 300 bewoners van het opvangschip weer teruggekeerd, aldus de woordvoerder van de veiligheidsregio.
Het personeel van het opvangschip handelde volgens het veiligheidsplan en had alle bewoners geëvacueerd, zei de woordvoerder. Zij werden op veilige afstand van het schip gehouden. Twee beveiligers en bewoners werden gecontroleerd op rookinhalatie, ze hadden verder geen behandeling nodig. De bewoners die niet terug konden naar hun kamers zijn opgevangen in een naastgelegen schip.
De brand vond plaats op de Borealis, een drijvend platform dat volgens de website van het COA tussen 2015 en 2017 ook al eens werd gebruikt voor opvang. Volgens de website van de gemeente Zaandam is er aan boord van de Borealis plek voor 320 asielzoekers.
Oorzaak onbekend
De brand was in een van de kamers uitgebroken en werd geblust door de sprinklerinstallatie van het opvangschip, aldus de woordvoerder. De brandweer was uitgerukt met groot materieel. Onder andere omdat het ging om "de hoeveelheid mensen die erop verblijven, de nachtsituatie en om de mensen op te vangen."
Waardoor de brand ontstond, was nog niet bekend. "Er zal sowieso geventileerd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen. Het hangt ook af van de hoeveelheid schade die door de brand is ontstaan. Er zal eerst het nodige opgeruimd moeten worden voordat de mensen weer terug kunnen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
12 uur geleden