Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvangplekken vluchtelingen in Boxtel, Purmerend en Nieuwegein

Opvangplekken vluchtelingen in Boxtel, Purmerend en Nieuwegein

DEN HAAG (ANP) - Er zijn nieuwe opvangplekken gevonden voor in totaal duizend vluchtelingen. De gemeente Boxtel (Noord-Brabant) gaat tijdelijk 450 vluchtelingen opvangen op landgoed Velder in Liempde. Ook de gemeenten Purmerend en Edam-Volendam gaan in totaal 450 vluchtelingen opvangen, meldt Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland. In Nieuwegein komt een cruiseschip voor honderd vluchtelingen.

In Boxtel kunnen de vluchtelingen van half oktober tot half februari volgend jaar verblijven, zo meldt de gemeente op de website. Op het landgoed komen woonunits die elk geschikt zijn voor vier tot vijf personen. Op het omheinde terrein, met eigen toegangspoort en beveiliging, is verder genoeg ruimte voor voorzieningen zoals recreatieve dagbesteding, catering en sanitaire voorzieningen, aldus de gemeente.

De gemeenten reageren met de opvang op verzoeken van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA), de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de regering. Volgens burgemeester Ronald van Meygaarden van Boxtel is de opvang van maximaal 450 vluchtelingen nodig om het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten. "We hebben allemaal de beelden uit Ter Apel gezien. Zo'n mensonterende situatie moeten we niet nog een keer laten ontstaan, al helemaal niet met de winter op komst. Het mooie van landgoed Velder is dat de mensen die er tijdelijk gaan wonen er ook echt tot rust kunnen komen."

Noodopvanglocatie

Burgemeester Don Bijl van de gemeente Purmerend en burgemeester Lieke Sievers van de gemeente Edam-Volendam zeggen in een gemeenschappelijke schriftelijke verklaring dat "niemand na zoveel ellende en die op de vlucht is voor onheil of een veilige nieuwe thuishaven zoekt, buiten zou moeten slapen". Daarom komt er vanaf 1 oktober op de grens van de twee gemeenten, aan de Visserijweg in Baanstee-Noord, een opvangplek voor drie maanden. Het gaat om een noodopvanglocatie met meerdere tenten met basisvoorzieningen, aldus de gemeenten.

In Nieuwegein komt een cruiseschip voor honderd vluchtelingen. Het gaat om een tijdelijk opvangschip voor in ieder geval vier maanden in het Merwedekanaal, zo meldt de gemeente. De verwachting is dat het schip vanaf 1 november klaar is voor gebruik.

Meer uit Binnenland

Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

15 minuten geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

48 minuten geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

1 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

3 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

4 uur geleden
Koopmans: eerder hard ingrijpen tegen corona was niet realistisch

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.

4 uur geleden