Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvangplan asielkinderen op Grieks vasteland nog lang niet rond

Opvangplan asielkinderen op Grieks vasteland nog lang niet rond

DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) - Het plan van staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielzaken) om alleenstaande vluchtelingenkinderen uit opvangkampen op de Griekse eilanden op het Griekse vasteland te laten opvangen, is nog lang niet rond. Regeringspartijen D66 en ChristenUnie zijn kritisch en de hulporganisatie die Broekers in de arm wil nemen heeft nog geen plan gezien.

D66 en ChristenUnie manen het kabinet al langer om een aantal minderjarige asielzoekers uit de kampen naar Nederland te halen om de druk op Griekenland te verminderen. De nood in de kampen is al jaren hoog, maar nu dreigt ook nog het coronavirus er toe te slaan.

Een flink aantal andere Europese landen neemt bovendien al wel een aantal kinderen op, voeren de twee coalitiepartners aan. Ze hebben nog niet met Broekers' tegenvoorstel ingestemd. Dat de bewindsvrouw al openlijk over de plannen praat, wekt daarom verbazing.

Nederlands aandeel

"Wij blijven vasthouden aan een Nederlands aandeel bij herplaatsing, zoals elf landen dit nu hebben toegezegd", laat CU-Kamerlid Joël Voordewind weten. Al spreekt hij wel van "een eerste goede stap".

Broekers wil hulporganisatie Movement On The Ground, van Johnny de Mol, inschakelen om de opvang op het Griekse vasteland te regelen. Maar die heeft nog geen officieel plan gezien en weet dus nog niet of zij wil meewerken. "De plannen bevatten momenteel voor ons nog onzekerheden en de daadwerkelijke totstandkoming ervan is afhankelijk van diverse actoren." Ze zien "een eventueel voorstel" van Broekers "met belangstelling tegemoet".

Nidos

Niet alleen Movement On The Ground, maar ook voogdij-organisatie Nidos zou Broekers' plan moeten helpen uitvoeren. Broekers hoopt dat Nidos in Griekenland een voogdijsysteem kan opzetten naar Nederlands voorbeeld.

Broekers blijft tot dusver weigeren asielzoekers uit Griekenland naar Nederland te halen.

Meer uit Binnenland

Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

1 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Nederland zet met Duitsers NAVO-hoofdkwartier op in Estland

DEN HAAG/TALLINN (ANP) - Nederland en Duitsland sturen militairen naar Estland om daar een lokaal hoofdkwartier op te zetten dat de NAVO-verdediging in de Baltische regio moet leiden. Enkele tientallen militairen van een Nederlands-Duitse landmachteenheid worden daarvoor waarschijnlijk ingezet, zeggen ingewijden.

2 uur geleden
Risico op natuurbranden in meeste regio's opnieuw verhoogd

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, is te zien op een kaart van de brandweer. Woensdagochtend is in 17 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht, het hoogste niveau.

3 uur geleden
Drug 3-MMC is bijna nooit wat het lijkt, ziet Trimbos-instituut

UTRECHT (ANP) - Drugs die worden verkocht als 3-MMC, bevatten in werkelijkheid vrijwel nooit echt die stof. Van de samples die vorig jaar zijn getest via het Drugs Informatie en Monitoring Systeem (DIMS) bleek slechts 3 procent 3-MMC te bevatten, laat het Trimbos-instituut weten.

5 uur geleden
Uitbreiding landelijke jeugdbevoegdheden voor boa's per 1 juni

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.

6 uur geleden
KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

8 uur geleden