Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvangplan asielkinderen op Grieks vasteland nog lang niet rond

Opvangplan asielkinderen op Grieks vasteland nog lang niet rond

DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) - Het plan van staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asielzaken) om alleenstaande vluchtelingenkinderen uit opvangkampen op de Griekse eilanden op het Griekse vasteland te laten opvangen, is nog lang niet rond. Regeringspartijen D66 en ChristenUnie zijn kritisch en de hulporganisatie die Broekers in de arm wil nemen heeft nog geen plan gezien.

D66 en ChristenUnie manen het kabinet al langer om een aantal minderjarige asielzoekers uit de kampen naar Nederland te halen om de druk op Griekenland te verminderen. De nood in de kampen is al jaren hoog, maar nu dreigt ook nog het coronavirus er toe te slaan.

Een flink aantal andere Europese landen neemt bovendien al wel een aantal kinderen op, voeren de twee coalitiepartners aan. Ze hebben nog niet met Broekers' tegenvoorstel ingestemd. Dat de bewindsvrouw al openlijk over de plannen praat, wekt daarom verbazing.

Nederlands aandeel

"Wij blijven vasthouden aan een Nederlands aandeel bij herplaatsing, zoals elf landen dit nu hebben toegezegd", laat CU-Kamerlid Joël Voordewind weten. Al spreekt hij wel van "een eerste goede stap".

Broekers wil hulporganisatie Movement On The Ground, van Johnny de Mol, inschakelen om de opvang op het Griekse vasteland te regelen. Maar die heeft nog geen officieel plan gezien en weet dus nog niet of zij wil meewerken. "De plannen bevatten momenteel voor ons nog onzekerheden en de daadwerkelijke totstandkoming ervan is afhankelijk van diverse actoren." Ze zien "een eventueel voorstel" van Broekers "met belangstelling tegemoet".

Nidos

Niet alleen Movement On The Ground, maar ook voogdij-organisatie Nidos zou Broekers' plan moeten helpen uitvoeren. Broekers hoopt dat Nidos in Griekenland een voogdijsysteem kan opzetten naar Nederlands voorbeeld.

Broekers blijft tot dusver weigeren asielzoekers uit Griekenland naar Nederland te halen.

Meer uit Binnenland

Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

44 minuten geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

8 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

13 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

14 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

15 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

15 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

17 uur geleden