Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvanglocatie Oekraïners in Jaarbeurs mogelijk tijdelijk dicht

Opvanglocatie Oekraïners in Jaarbeurs mogelijk tijdelijk dicht

UTRECHT (ANP) - Het is niet uitgesloten dat de aanmeldlocatie voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht op korte termijn tijdelijk dicht moet. Als het aantal Oekraïners dat zich in Nederland meldt niet afneemt en er vanuit de Utrechtse aanmeldlocatie onvoldoende vluchtelingen kunnen doorstromen naar een reguliere opvangplek, dan zit er niets anders op dan de deuren tijdelijk te sluiten. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Utrecht weten in reactie op een bericht van De Telegraaf. De krant meldde maandag dat het aanmeldcentrum overvol is en de komende dagen dreigt te moeten dichtgaan.

In de Jaarbeurs in Utrecht is plek voor 140 vluchtelingen uit Oekraïne. Zij worden daar geregistreerd en het is de bedoeling dat ze daarna zo snel mogelijk naar een andere locatie worden overgeplaatst. Die doorstroom hapert al langere tijd, omdat er elders te weinig opvangplekken zijn. In november waarschuwde de Veiligheidsregio Utrecht nog voor een nijpende situatie, waarbij nieuwe vluchtelingen uit Oekraïne uiteindelijk zouden kunnen worden geweigerd.

De woordvoerder van de veiligheidsregio licht toe dat het verschil met november te maken heeft met de doorstroom van Oekraïense vluchtelingen. "De instroomaantallen zijn ongeveer gelijk, maar we merken dat de uitstroom nu wat meer stokt", laat hij weten. Dat maakt het risico op tijdelijke sluiting reëel, zegt hij.

Dagkoersen

Volgens de woordvoerder melden zich iedere dag zo'n vijftig tot zeventig Oekraïense vluchtelingen in Utrecht, bijna de helft dus van het totale aantal plekken daar. Hoeveel Oekraïners dagelijks doorstromen naar een andere locatie is lastig te zeggen, omdat het aanbod iedere dag anders is. "Het zijn echt dagkoersen", aldus de woordvoerder. "Als een gemeente bij wijze van spreken een grote sporthal aanbiedt, biedt dat weer ademruimte. Maar dat kan ook zo weer anders zijn." Wel ziet de veiligheidsregio naar eigen zeggen een "tendens dat het aanbod steeds meer beperkt is".

Als de veiligheidsregio zich genoodzaakt ziet om de deuren van de aanmeldlocatie in de Jaarbeurs tijdelijk te sluiten, zullen Oekraïners hun heil ergens anders moeten zoeken, aldus de zegsman. Volgens hem wijken zij dan meestal uit naar België of Duitsland. "Uiteraard zullen wij kwetsbare mensen, zoals mensen met acute fysieke en psychische aandoeningen, senioren van 70+ en alleenreizende kinderen, gewoon blijven opvangen."

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

4 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

5 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

12 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

12 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

14 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

14 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

16 uur geleden