Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvanglocatie Oekraïners in Jaarbeurs mogelijk tijdelijk dicht

Opvanglocatie Oekraïners in Jaarbeurs mogelijk tijdelijk dicht

UTRECHT (ANP) - Het is niet uitgesloten dat de aanmeldlocatie voor Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht op korte termijn tijdelijk dicht moet. Als het aantal Oekraïners dat zich in Nederland meldt niet afneemt en er vanuit de Utrechtse aanmeldlocatie onvoldoende vluchtelingen kunnen doorstromen naar een reguliere opvangplek, dan zit er niets anders op dan de deuren tijdelijk te sluiten. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Utrecht weten in reactie op een bericht van De Telegraaf. De krant meldde maandag dat het aanmeldcentrum overvol is en de komende dagen dreigt te moeten dichtgaan.

In de Jaarbeurs in Utrecht is plek voor 140 vluchtelingen uit Oekraïne. Zij worden daar geregistreerd en het is de bedoeling dat ze daarna zo snel mogelijk naar een andere locatie worden overgeplaatst. Die doorstroom hapert al langere tijd, omdat er elders te weinig opvangplekken zijn. In november waarschuwde de Veiligheidsregio Utrecht nog voor een nijpende situatie, waarbij nieuwe vluchtelingen uit Oekraïne uiteindelijk zouden kunnen worden geweigerd.

De woordvoerder van de veiligheidsregio licht toe dat het verschil met november te maken heeft met de doorstroom van Oekraïense vluchtelingen. "De instroomaantallen zijn ongeveer gelijk, maar we merken dat de uitstroom nu wat meer stokt", laat hij weten. Dat maakt het risico op tijdelijke sluiting reëel, zegt hij.

Dagkoersen

Volgens de woordvoerder melden zich iedere dag zo'n vijftig tot zeventig Oekraïense vluchtelingen in Utrecht, bijna de helft dus van het totale aantal plekken daar. Hoeveel Oekraïners dagelijks doorstromen naar een andere locatie is lastig te zeggen, omdat het aanbod iedere dag anders is. "Het zijn echt dagkoersen", aldus de woordvoerder. "Als een gemeente bij wijze van spreken een grote sporthal aanbiedt, biedt dat weer ademruimte. Maar dat kan ook zo weer anders zijn." Wel ziet de veiligheidsregio naar eigen zeggen een "tendens dat het aanbod steeds meer beperkt is".

Als de veiligheidsregio zich genoodzaakt ziet om de deuren van de aanmeldlocatie in de Jaarbeurs tijdelijk te sluiten, zullen Oekraïners hun heil ergens anders moeten zoeken, aldus de zegsman. Volgens hem wijken zij dan meestal uit naar België of Duitsland. "Uiteraard zullen wij kwetsbare mensen, zoals mensen met acute fysieke en psychische aandoeningen, senioren van 70+ en alleenreizende kinderen, gewoon blijven opvangen."

Meer uit Binnenland

3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

39 minuten geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

1 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

2 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

3 uur geleden
Griepcijfers dalen weer, van epidemie geen sprake

UTRECHT (ANP) - Huisartsen zien een vermindering in het aantal patiënten met griepachtige klachten. Voor elke 100.000 inwoners gingen er afgelopen week 21 naar de huisarts met verschijnselen die op griep duiden. Dat blijkt uit gebundelde huisartsendata van gezondheidsinstituut Nivel.

3 uur geleden
Nog vijf gewonden in ziekenhuis na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".

4 uur geleden