Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvang voor kind dat thuis niet goed af is

Opvang voor kind dat thuis niet goed af is

DEN HAAG (ANP) - Kinderen die thuis niet veilig zijn of daar niet aan leren toekomen, kunnen toch naar school of opvang. Gemeenten krijgen de mogelijkheid om hen overdag bijvoorbeeld onder te brengen in de bieb, in een buurthuis of in een klaslokaal, laat onderwijsminister Arie Slob weten.

Onmiddellijk nadat de scholen hun deuren sloten wegens de coronacrisis, sloegen leraren al alarm over leerlingen die thuis kwetsbaar zijn. Als kinderen dagenlang in een flatje zitten met ouders die ook niet naar hun werk kunnen en daarover onzeker of gefrustreerd zijn, kunnen huiselijk geweld en andere problemen op de loer liggen.

Die gedachte "raakt ons allemaal diep", zei Slob. Hij is daarom "zo blij dat we in zo korte tijd hebben kunnen afspreken" dat betrokkenen als de scholen, de kinderopvang, Veilig Thuis en de jeugdzorg deze kinderen buitenshuis gaan opvangen. Zij bekijken samen met de gemeenten wat voor welk kind nodig is.

Extra druk

De gezinnen blijven waarschijnlijk onder extra druk staan zolang de crisis aanhoudt, en het kan daardoor ook buiten 'schooltijd' misgaan, erkent Slob. "Maar dan heb je die kinderen wel beter in beeld, want je ziet ze iedere dag. Anders zie je ze helemaal niet."

Sommige kinderen zijn thuis wel veilig, maar verkommeren omdat hun ouders niet in staat zijn voor hen te zorgen of hen te helpen bij hun schoolwerk. Ook voor hen is de opvang een uitkomst, meent Slob. Leerlingen die wel thuis kunnen zijn, maar hulp kunnen gebruiken bij hun leerwerk, kunnen een beroep doen op studenten of mensen die opgeleid zijn als leraar maar een andere baan hebben gekozen. Ook wordt gekeken hoe studenten van de pabo kunnen worden ingezet.

Het is belangrijk dat kinderen ook kunnen doorleren nu de scholen dicht zijn, onderstreept Slob. Binnen een paar weken zakt veel kennis weg, dat blijkt volgens de minister ook ieder jaar weer na de zomervakantie. "Stilstand is achteruitgang."

Meer uit Binnenland

Duizenden mensen lopen door Amsterdam tijdens WorldPride March

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdagmiddag in Amsterdam meegelopen in de WorldPride March, de afsluiting van de WorldPride. Om 16.30 uur begon de optocht bij het Amsterdamse Martin Luther Kingpark en ging daarna dwars door Amsterdam naar het Museumplein.

3 uur geleden
Tientallen XR-activisten aangehouden na blokkade A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 45 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van de A12 in Den Haag zaterdagmiddag. Een man zit nog vast voor mishandeling van een agent, meldt de politie. De anderen zijn weer vrijgelaten op een locatie aan de rand van de stad.

4 uur geleden
A12 in Den Haag weer vrij na blokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.

5 uur geleden
Blokkade A12 van XR wordt ontbonden op last burgemeester

DEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.

6 uur geleden
XR: klimaatactivisten blokkeren A12 in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.

7 uur geleden
Man gepakt voor neersteken willekeurige slachtoffers in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.

7 uur geleden
Veel vertraging in en naar vakantielanden

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.

9 uur geleden