Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvang voor honderd extra asielzoekers in hotel Uden

Opvang voor honderd extra asielzoekers in hotel Uden

UDEN (ANP) - In de noodopvang in het Van der Valk-hotel in Uden mogen nog eens honderd extra asielzoekers worden opgevangen. Dat bepaalde de rechter donderdag. Volgens de rechter heeft het eerder huisvesten van tweehonderd asielzoekers niet geleid tot onveilige situaties in en rondom het azc.

Oorspronkelijk zouden er al driehonderd asielzoekers in het hotel worden opgevangen. Maar de rechter bepaalde eerder na protesten van omwonenden dat er voorlopig maximaal tweehonderd mensen mochten verblijven. De gemeente constateerde begin februari dat het goed ging met de opvang. Daarop stapte het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) naar de rechter om de voorlopige voorziening aan te passen en de maximale bezetting te verhogen van twee- naar driehonderd mensen.

De rechter concludeert wel dat de bewonersoverleggen waar ook het COA aan deelneemt niet altijd optimaal verlopen. De rechter zegt echter de ogen niet te kunnen "sluiten voor de opvangcrisis waarmee het COA, in het verlengde daarvan ook de inwoners van de gemeente Maashorst of andere gemeenten en natuurlijk de asielzoekers, vluchtelingen of andere ontheemden mee te maken hebben". Daarom is toch besloten tot uitbreiding van de opvangcapaciteit.

Meer uit Binnenland

Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

1 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

1 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

2 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

2 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

3 uur geleden
Arib voelde zich onder druk gezet rond werkwijze tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

3 uur geleden
Verkoop kortingspas treinen stopt als kosten te hoog worden

DEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden