Opvang voor asielzoekers Ter Apel lijkt weer te lukken
TER APEL (ANP) - Er is donderdagavond waarschijnlijk voldoende opvang beschikbaar voor asielzoekers die zich melden in Ter Apel. Volgens een woordvoerster van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) lijkt het erop dat de opvang onder de toegestane grens van 2000 mensen zal blijven. "Dat is ook echt nodig, omdat we bufferplekken moeten houden voor de mensen die nog arriveren."
Sinds dinsdag mogen er niet meer dan 2000 asielzoekers verblijven in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Daardoor moesten er op korte termijn meer dan 300 slaapplekken worden gezocht voor mensen die in grote tenten op het terrein verbleven. De gemeenten Amsterdam, Nijmegen, Oss en Alkmaar schoten te hulp met tijdelijke opvangplekken. Donderdag werd bekend dat ook in Venray en in een azc in Rijswijk plek wordt gemaakt om Ter Apel te ontlasten.
Woensdagavond waren er volgens de woordvoerster van het COA ook voldoende slaapplekken beschikbaar, onder meer door mensen op het terrein in Ter Apel onder te brengen en op andere locaties. De woordvoerster benadrukt dat niet van tevoren is te zeggen hoe veel mensen er 's avonds of 's nachts nog aankloppen.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
6 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
9 uur geleden