Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvang op legerplaats Harskamp blijft tot eind augustus open

Opvang op legerplaats Harskamp blijft tot eind augustus open

EDE (ANP) - De opvanglocatie voor gevluchte Oekraïners op legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp in de gemeente Ede blijft tot eind augustus open. Dat is drie maanden langer dan de bedoeling was. Als het nodig is bespreekt Ede in juli een optie tot nogmaals verlengen met terreinbeheerder Defensie.

Op de legerplaats was sinds de oorlog in Oekraïne uitbrak plaats voor 950 mensen. Dat aantal wordt nu teruggebracht naar maximaal 560, omdat het heel erg druk is op het terrein. Ede wil van Harskamp vooral een gezinslocatie maken. Gezinnen krijgen elk een eigen ruimte. Voor kinderen is onderwijs geregeld.

Op de Harskamp wonen op dit moment ook stellen en alleenstaanden. Voor hen zijn geen eigen ruimtes beschikbaar. Daarom wordt ernaar gestreefd om deze groepen door te laten stromen naar andere locaties, aldus de gemeente.

Meer uit Binnenland

ME wederom ingezet in Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.

4 uur geleden
Jan G. uit Overasselt overgeleverd uit Duitsland

ROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.

5 uur geleden
Advocaat jongerengeweld Beverwijk weerspreekt poging tot doodslag

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.

9 uur geleden
Onbekende drones gesignaleerd boven Eemshaven in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.

10 uur geleden
OM eist tot twee jaar cel voor jongerengeweld in Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.

11 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

DEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

12 uur geleden
RIVM registreert vijf nieuwe gevallen van westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

12 uur geleden