Opvang op legerplaats Harskamp blijft tot eind augustus open
EDE (ANP) - De opvanglocatie voor gevluchte Oekraïners op legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp in de gemeente Ede blijft tot eind augustus open. Dat is drie maanden langer dan de bedoeling was. Als het nodig is bespreekt Ede in juli een optie tot nogmaals verlengen met terreinbeheerder Defensie.
Op de legerplaats was sinds de oorlog in Oekraïne uitbrak plaats voor 950 mensen. Dat aantal wordt nu teruggebracht naar maximaal 560, omdat het heel erg druk is op het terrein. Ede wil van Harskamp vooral een gezinslocatie maken. Gezinnen krijgen elk een eigen ruimte. Voor kinderen is onderwijs geregeld.
Op de Harskamp wonen op dit moment ook stellen en alleenstaanden. Voor hen zijn geen eigen ruimtes beschikbaar. Daarom wordt ernaar gestreefd om deze groepen door te laten stromen naar andere locaties, aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
BUENOS AIRES (ANP) - Het door nazi's geroofde schilderij uit de Goudstikker-collectie moet worden teruggegeven aan de erfgenaam van die Joodse kunstverzamelaar. Dat heeft een rechter in Argentinië besloten, meldt de Argentijnse krant Clarin.
15 minuten geledenBRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.
45 minuten geledenARNHEM (ANP) - De voorgeleiding van 32 verdachten van het geweld in het Gelderse Overasselt is een "enorme uitdaging", zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie van het parket Oost-Nederland Monique Vinkesteijn vrijdag.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Elke werkdag rijden gemiddeld tussen de 500 en 550 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug. De cijfers zijn stabiel sinds de week van 10 augustus, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
54 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.
2 uur geleden