Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opvang Oekraïners in Jaarbeurs tijdelijk gesloten

Opvang Oekraïners in Jaarbeurs tijdelijk gesloten

UTRECHT (ANP) - De opvang voor Oekraïners in de Jaarbeurs is tijdelijk gesloten, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. "De locatie is overvol, wat bijvoorbeeld leidt tot onvoldoende beschikbare zorgcapaciteit, lange rijen voor de sanitaire voorzieningen en onvoldoende privacy", aldus de veiligheidsregio.

Doordat er geen zicht is op andere beschikbare opvangplekken in Nederland is er een onhoudbare situatie ontstaan, stelt de veiligheidsregio.

In de zogenoemde HUB-opvang in hal 5 van de Jaarbeurs melden veel Oekraïners zich. Het streven is dan om binnen 24 uur een duurzame opvangplek te vinden ergens in het land. Volgens de veiligheidsregio zijn er op dit moment geen opvangplekken meer beschikbaar voor Oekraïners en is er ook geen uitzicht op nieuwe plekken. En dat terwijl er volgens de veiligheidsregio nog wel dagelijks 50 tot 70 nieuwe Oekraïners arriveren.

140 personen

De capaciteit op de locatie is berekend op maximaal 140 personen die er kunnen overnachten. Omdat er op dit moment geen opvangplekken beschikbaar zijn voor Oekraïners in Nederland, is de opvang overvol geraakt. "Bij meer dan 140 personen is een tijdelijke sluiting noodzakelijk tot er weer voldoende plekken zijn in het land om weer volledig op te gaan."

De HUB-opvang opent de deuren weer zodra er minder dan 80 personen verblijven en "er realistisch perspectief is op ruim voldoende beschikbare opvangplekken". Momenteel wordt voor kinderen en kwetsbaren, zolang het kan, nog een uitzondering gemaakt. Zij worden nog wel toegelaten. Niet kwetsbare mensen die zich melden in de Jaarbeurs wordt gevraagd om zelf in verblijf te voorzien.

Reactie Dijksma

De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de sluiting "een moeilijk, maar noodzakelijk besluit". Directeur Jaap Donker van de Veiligheidsregio Utrecht zegt het sluiten van de poorten "met pijn het hart" is gedaan. "Gezien de onhoudbare situatie wil ik een dringend verzoek doen om landelijk meer plekken te organiseren of om ons als uitvoerders een andere opdracht te geven", aldus Donker.

Demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zegt op het sociale medium X dat hij achter de oproep staat om snel nieuwe opvangplekken te regelen.

Meer uit Binnenland

Protest tegen NAVO-top eindigt op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Het protest in Den Haag tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt, is geëindigd op het Malieveld. De demonstranten kwamen daar even voor 18.00 uur aan na een wandeling langs het Vredespaleis. De organisatie schatte dat ongeveer 5000 mensen deelnamen aan het protest, dat zonder grote problemen is verlopen.

2 uur geleden
Klimaatberaad stelt presentatie advies uit tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De deelnemers aan het Nationaal Burgerberaad Klimaat presenteren hun advies over het klimaatbeleid twee maanden later dan gepland aan het demissionaire kabinet en de Tweede Kamer. De aanbieding van hun advies stond gepland voor 29 september, maar is uitgesteld tot eind november, een maand na de verkiezingen. De organisatie zegt het advies graag te willen aanbieden aan een nieuw gekozen Tweede Kamer, "met een frisse blik en een nieuw mandaat".

3 uur geleden
Wegafsluitingen voor NAVO-top gaan in, forse hinder verwacht

DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers in de Randstad moeten vanaf zondagmiddag rekening houden met veel hinder door de wegafsluitingen rond de NAVO-top. De A5, A44, N44 en de N440 zijn tot vrijdag deels of helemaal dicht, en ook op de A4 en N434 wordt veel hinder verwacht. Ook regionale en lokale wegen in en rond Den Haag, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Haarlemmermeer, Leiden en Rotterdam gaan deels of helemaal dicht.

3 uur geleden
Gemeente Vlissingen organiseert bijeenkomst na schietincidenten

VLISSINGEN (ANP) - De gemeente Vlissingen organiseert maandag of dinsdag een bijeenkomst voor mensen die willen praten over de twee schietpartijen van dit weekend in de Zeeuwse stad. Burgemeester Bas van den Tillaar spreekt van "zeer ernstige gebeurtenissen".

4 uur geleden
Veldkamp: in Israël gestrande Nederlanders met bussen naar Egypte

DEN HAAG (ANP) - Voor Nederlandse reizigers die vastzitten in Israël, wordt busvervoer geregeld naar Egypte. Van daaruit kunnen zij dan met commerciële vluchten terugkeren naar huis. Dat heeft demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) zondag gezegd.

4 uur geleden
Duizenden demonstranten lopen door Den Haag tegen NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen lopen zondag door Den Haag voor een demonstratie tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt. De betogers komen onder meer langs de Hofvijver. Hun bestemming is het Vredespaleis.

4 uur geleden
VN-kopstuk Kaag vindt volledig wapenembargo Israël niet effectief

AMSTERDAM/JERUZALEM (ANP) - Sigrid Kaag, de gezant voor de wederopbouw van Gaza, ziet niets in de verworpen motie van GroenLinks-PvdA voor een volledig wapenembargo van Israël. "Ik denk niet dat het effectief zal zijn", zei ze in het tv-programma Buitenhof.

4 uur geleden