Opvang in Ter Apel heeft tot weekeinde voldoende plek
TER APEL (ANP) - De centrale opvanglocatie in het Groningse Ter Apel heeft naar verwachting tot aan het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers. Donderdag zaten er volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) minder dan tweeduizend mensen in de opvang, die plaats heeft voor maximaal tweeduizend asielzoekers.
Het COA is volgens een woordvoerder met verschillende gemeenten in gesprek over nieuwe opvanglocaties, omdat er in Ter Apel vaak te weinig plaats is. Het plaatste daar al noodopvangtenten, maar die moesten weer weg.
Het COA wil graag dat gemeenten met grote locaties komen, waar asielzoekers lange tijd kunnen blijven wonen. Een kleine noodopvanglocatie voor beperkte tijd zet geen zoden aan de dijk bij de "acute capaciteitsnood" waarvan sprake is. Als gemeenten grote gebouwen aanbieden, kan het COA ook investeren in adequate verbouwingen, waardoor zo'n pand later mogelijk geschikt is voor het huisvesten van andere groepen zoals studenten of seizoensarbeiders, aldus de woordvoerder. Er zijn op dit moment 111 asielzoekerscentra in Nederland.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
4 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
10 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
11 uur geleden