Opvang in Ter Apel heeft tot weekeinde voldoende plek
TER APEL (ANP) - De centrale opvanglocatie in het Groningse Ter Apel heeft naar verwachting tot aan het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers. Donderdag zaten er volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) minder dan tweeduizend mensen in de opvang, die plaats heeft voor maximaal tweeduizend asielzoekers.
Het COA is volgens een woordvoerder met verschillende gemeenten in gesprek over nieuwe opvanglocaties, omdat er in Ter Apel vaak te weinig plaats is. Het plaatste daar al noodopvangtenten, maar die moesten weer weg.
Het COA wil graag dat gemeenten met grote locaties komen, waar asielzoekers lange tijd kunnen blijven wonen. Een kleine noodopvanglocatie voor beperkte tijd zet geen zoden aan de dijk bij de "acute capaciteitsnood" waarvan sprake is. Als gemeenten grote gebouwen aanbieden, kan het COA ook investeren in adequate verbouwingen, waardoor zo'n pand later mogelijk geschikt is voor het huisvesten van andere groepen zoals studenten of seizoensarbeiders, aldus de woordvoerder. Er zijn op dit moment 111 asielzoekerscentra in Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
21 uur geleden