Opvang in Ter Apel heeft tot weekeinde voldoende plek
TER APEL (ANP) - De centrale opvanglocatie in het Groningse Ter Apel heeft naar verwachting tot aan het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers. Donderdag zaten er volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) minder dan tweeduizend mensen in de opvang, die plaats heeft voor maximaal tweeduizend asielzoekers.
Het COA is volgens een woordvoerder met verschillende gemeenten in gesprek over nieuwe opvanglocaties, omdat er in Ter Apel vaak te weinig plaats is. Het plaatste daar al noodopvangtenten, maar die moesten weer weg.
Het COA wil graag dat gemeenten met grote locaties komen, waar asielzoekers lange tijd kunnen blijven wonen. Een kleine noodopvanglocatie voor beperkte tijd zet geen zoden aan de dijk bij de "acute capaciteitsnood" waarvan sprake is. Als gemeenten grote gebouwen aanbieden, kan het COA ook investeren in adequate verbouwingen, waardoor zo'n pand later mogelijk geschikt is voor het huisvesten van andere groepen zoals studenten of seizoensarbeiders, aldus de woordvoerder. Er zijn op dit moment 111 asielzoekerscentra in Nederland.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
8 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
10 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
16 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
19 uur geleden