Opvang in Ter Apel heeft tot weekeinde voldoende plek
TER APEL (ANP) - De centrale opvanglocatie in het Groningse Ter Apel heeft naar verwachting tot aan het weekeinde voldoende plaats voor asielzoekers. Donderdag zaten er volgens het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) minder dan tweeduizend mensen in de opvang, die plaats heeft voor maximaal tweeduizend asielzoekers.
Het COA is volgens een woordvoerder met verschillende gemeenten in gesprek over nieuwe opvanglocaties, omdat er in Ter Apel vaak te weinig plaats is. Het plaatste daar al noodopvangtenten, maar die moesten weer weg.
Het COA wil graag dat gemeenten met grote locaties komen, waar asielzoekers lange tijd kunnen blijven wonen. Een kleine noodopvanglocatie voor beperkte tijd zet geen zoden aan de dijk bij de "acute capaciteitsnood" waarvan sprake is. Als gemeenten grote gebouwen aanbieden, kan het COA ook investeren in adequate verbouwingen, waardoor zo'n pand later mogelijk geschikt is voor het huisvesten van andere groepen zoals studenten of seizoensarbeiders, aldus de woordvoerder. Er zijn op dit moment 111 asielzoekerscentra in Nederland.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
6 uur geleden