Optredens halve finale songfestival online gelekt
BASEL (ANP) - De optredens van de halve finale van het Eurovisie Songfestival zijn maandagavond gelekt op X. Ook het optreden van de Nederlandse inzending Claude staat online.
De opnames zijn maandagavond gemaakt tijdens de eerste repetitie met publiek in Basel. Het is niet bekend wie de beelden heeft gelekt. De eerste halve finale is dinsdagavond. Daarin treedt ook Claude op.
AVROTROS zegt "bekend" te zijn met het uitlekken van de beelden. De Telegraaf was het eerste Nederlandse medium dat schreef over het lek op X. "Het is wat het is, hoe jammer ook dat de afspraken niet gerespecteerd worden. C'est la vie", aldus een AVROTROS-woordvoerster. "Wij zijn inmiddels wel bekend met uitlekken. Het gaat nu om de show van vanavond, dat is veel belangrijker."
Enthousiast publiek
Claude gaf maandag zijn eerste songfestivaloptreden voor publiek. Claude zong zuiver en het publiek reageerde enthousiast. Voorheen was de tweede doorloop, ook dress rehearsal genoemd, extra belangrijk. De internationale jury's kijken voor het eerst mee en geven ook punten, maar deze worden tegenwoordig niet meer uitgedeeld omdat de finalisten volledig worden bepaald door het publiek. Alleen als er iets fout gaat met het stemmen worden de jurypunten geraadpleegd.
Eerder lekte het nummer C'est La Vie van de 21-jarige zanger al uit. Hij zou zijn nummer eind februari officieel presenteren, maar een dag eerder stond het al op sociale media.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline, meldt AT5 zaterdag. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.
2 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
14 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
18 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
18 uur geleden