Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optreden politie onder vergrootglas na bestorming Capitool

Optreden politie onder vergrootglas na bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse politici willen dat een onderzoek wordt ingesteld naar het optreden van de politie bij de bestorming van het parlementsgebouw in Washington. Parlementariërs vragen zich in Amerikaanse media af waarom het niet lukte het gebouw beter te beveiligen tegen de woedende Trump-aanhangers.

Afgevaardigde Karen Bass riep op tot een "volledig onderzoek naar de reactie van de politie van het Capitool". Ze vroeg zich bij ABC News af hoe het "zo'n groot aantal relschoppers lukte het gebouw van zoveel kanten binnen te dringen". Politica en oud-politiechef Val Demings zei bij MSNBC dat er bij de politie kennelijk geen duidelijk plan klaarlag voor zo'n scenario.

Afgevaardigde Maxine Waters klaagde op Twitter dat ze vier dagen eerder nog een lang gesprek had met de politiechef. Die zou haar hebben verzekerd dat "terroristen" op afstand gehouden zouden worden. "Wat zou er gebeurd zijn als Black Lives Matter het soort geweld had gebruikt dat de Proud Boys, KKK, Oath Keepers en witte extremisten hebben laten zien in ons Capitool?"

Black Lives Matter

Ook activisten komen met dergelijke kritiek. Black Lives Matter Global Network zei volgens CNN dat betogers die opkomen voor de rechten van zwarte Amerikanen vaak oog in oog komen te staan met "troepen van de nationale garde of politie die zijn uitgerust met automatische geweren, schilden, traangas en gevechtshelmen". De actiegroep zei zeker te weten dat de politie veel harder had opgetreden als zwarte activisten het Capitool waren binnengevallen.

"Onze activisten krijgen nog steeds te maken met extreem geweld door de politie", zei ook een activiste tegen The Washington Post. "En nu zie je deze complete rel, letterlijk een staatsgreep, waar mensen rondliepen met vuurwapens. De politie wist dat het eraan zat te komen en liet het gewoon gebeuren."

Meer uit Buitenland

Twee Duitsers aangehouden voor ophangen nepkunstwerken in Louvre

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.

16 minuten geleden
Houthi's claimen aanvallen op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.

2 uur geleden
Trump kondigt oprichting AI Force en komst 'AI-tsaar' aan

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,

2 uur geleden
Ebolavaccin in Congo getest op zorgpersoneel

KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.

3 uur geleden
Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

4 uur geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

4 uur geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

5 uur geleden