
Optreden politie onder vergrootglas na bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse politici willen dat een onderzoek wordt ingesteld naar het optreden van de politie bij de bestorming van het parlementsgebouw in Washington. Parlementariërs vragen zich in Amerikaanse media af waarom het niet lukte het gebouw beter te beveiligen tegen de woedende Trump-aanhangers.
Afgevaardigde Karen Bass riep op tot een "volledig onderzoek naar de reactie van de politie van het Capitool". Ze vroeg zich bij ABC News af hoe het "zo'n groot aantal relschoppers lukte het gebouw van zoveel kanten binnen te dringen". Politica en oud-politiechef Val Demings zei bij MSNBC dat er bij de politie kennelijk geen duidelijk plan klaarlag voor zo'n scenario.
Afgevaardigde Maxine Waters klaagde op Twitter dat ze vier dagen eerder nog een lang gesprek had met de politiechef. Die zou haar hebben verzekerd dat "terroristen" op afstand gehouden zouden worden. "Wat zou er gebeurd zijn als Black Lives Matter het soort geweld had gebruikt dat de Proud Boys, KKK, Oath Keepers en witte extremisten hebben laten zien in ons Capitool?"
Black Lives Matter
Ook activisten komen met dergelijke kritiek. Black Lives Matter Global Network zei volgens CNN dat betogers die opkomen voor de rechten van zwarte Amerikanen vaak oog in oog komen te staan met "troepen van de nationale garde of politie die zijn uitgerust met automatische geweren, schilden, traangas en gevechtshelmen". De actiegroep zei zeker te weten dat de politie veel harder had opgetreden als zwarte activisten het Capitool waren binnengevallen.
"Onze activisten krijgen nog steeds te maken met extreem geweld door de politie", zei ook een activiste tegen The Washington Post. "En nu zie je deze complete rel, letterlijk een staatsgreep, waar mensen rondliepen met vuurwapens. De politie wist dat het eraan zat te komen en liet het gewoon gebeuren."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/NEW YORK (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag in het hele land duizenden demonstranten de straat op gegaan om te demonstreren tegen de regering van president Donald Trump. Dat melden onder andere The Washington Post en The New York Times.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende personen hebben eerder deze week in de Nigeriaanse deelstaat Benue minstens 56 mensen gedood, meldde het kantoor van de gouverneur zaterdag. Daarmee werd het eerdere dodental van zeventien sterk naar boven bijgesteld. Het dodental kan verder oplopen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen op Gaza hebben zaterdag aan ten minste 54 mensen het leven gekost, zei het burgerbeschermingsagentschap van het Palestijnse gebied. Het dodental zal naar verwachting verder oplopen.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gereageerd op het paasbestand dat de Russische president Vladimir Poetin eerder op zaterdag afkondigde. "Als er echt een compleet staakt-het-vuren komt, stelt Oekraïne voor dit te verlengen tot na de paasdag van 20 april", schrijft Zelensky op X.
8 uur geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Iran en de Verenigde Staten in Rome over het atoomprogramma van Iran zijn weer voorbij. Volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken verliep het overleg in een "constructieve sfeer" en zijn de partijen overeengekomen dat volgende week zaterdag een nieuwe gespreksronde plaatsvindt in Oman.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op het paasbestand, dat Rusland eenzijdig heeft uitgeroepen. "Op dit moment gaat het luchtalarm af boven Oekraïne", schrijft hij. "De Shahed-drones in onze lucht onthullen Poetins ware houding ten opzichte van Pasen en mensenlevens."
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in het centrum van Londen gedemonstreerd voor de rechten van trans personen, nadat het hooggerechtshof eerder deze week uitspraak had gedaan over de definitie van een "vrouw".
11 uur geleden