Optreden Lenny Kuhr in Monster vrijdagavond gaat door
MONSTER (ANP) - Het concert van Lenny Kuhr in Monster op Goede Vrijdag gaat gewoon door. Dat laat de eigenaresse van Theater De Cultuurschuur, waar het optreden plaatsvindt, dinsdag weten. Maandag zei het theater "in de loop van de week" te besluiten of het concert kon doorgaan.
Een concert van Kuhr in Waalwijk werd zondag verstoord door pro-Palestijnse activisten. Volgens actiegroep Palestine Action NL verstoorden de activisten het concert om eerdere uitspraken van de zangeres over de oorlog in Gaza. Kuhr is Joods en twee van haar kleinkinderen dienen in het Israëlische leger.
Volgens de eigenaresse van het theater wil Kuhr zelf graag optreden vrijdag. Het theater zegt zich weinig zorgen te maken, omdat het om een kleinschalig concert gaat. "Er zijn maar vijftig plekken en die zijn allemaal gevuld", zei de eigenaresse van het theater eerder. Wel worden maatregelen genomen, zoals extra controles. "We zijn wel voorzichtig", zegt ze. De gemeente Westland, waar Monster onder valt, laat weten de ontwikkelingen samen met de politie in de gaten te houden en indien nodig maatregelen te nemen.
Kuhr gaf dinsdag ook een concert in Stadskanaal. Om te voorkomen dat activisten een kaartje kochten werd de kaartverkoop maandag stilgelegd. In samenspraak met de politie en de gemeente Stadskanaal werd extra beveiliging ingezet. Het concert is zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
47 minuten geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
3 uur geleden