Optreden Lenny Kuhr in Monster vrijdagavond gaat door
MONSTER (ANP) - Het concert van Lenny Kuhr in Monster op Goede Vrijdag gaat gewoon door. Dat laat de eigenaresse van Theater De Cultuurschuur, waar het optreden plaatsvindt, dinsdag weten. Maandag zei het theater "in de loop van de week" te besluiten of het concert kon doorgaan.
Een concert van Kuhr in Waalwijk werd zondag verstoord door pro-Palestijnse activisten. Volgens actiegroep Palestine Action NL verstoorden de activisten het concert om eerdere uitspraken van de zangeres over de oorlog in Gaza. Kuhr is Joods en twee van haar kleinkinderen dienen in het Israëlische leger.
Volgens de eigenaresse van het theater wil Kuhr zelf graag optreden vrijdag. Het theater zegt zich weinig zorgen te maken, omdat het om een kleinschalig concert gaat. "Er zijn maar vijftig plekken en die zijn allemaal gevuld", zei de eigenaresse van het theater eerder. Wel worden maatregelen genomen, zoals extra controles. "We zijn wel voorzichtig", zegt ze. De gemeente Westland, waar Monster onder valt, laat weten de ontwikkelingen samen met de politie in de gaten te houden en indien nodig maatregelen te nemen.
Kuhr gaf dinsdag ook een concert in Stadskanaal. Om te voorkomen dat activisten een kaartje kochten werd de kaartverkoop maandag stilgelegd. In samenspraak met de politie en de gemeente Stadskanaal werd extra beveiliging ingezet. Het concert is zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
6 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
8 uur geleden