Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optische ruimtetechnologie TNO nu ook commercieel

Optische ruimtetechnologie TNO nu ook commercieel

DELFT (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO is een langjarige samenwerking aangegaan met het commerciële bedrijf FSO Instruments. Het bedrijf uit Delft gaat lasercommunicatietechnologie voor satellieten van TNO ontwikkelen tot commerciële producten, maakten de organisaties bekend.

De deal heeft een looptijd van twintig jaar. Daarbij krijgt FSO Instruments de wereldwijde rechten om de techniek van TNO te industrialiseren en commercialiseren. "Deze optische technologie maakt veel snellere en veiligere breedbandconnectiviteit mogelijk dan met momenteel gebruikte radiofrequenties", staat in een gezamenlijke verklaring.

De overeenkomst zorgt ervoor dat Nederland en Europa meteen een sterkere positie krijgen in de snelgroeiende en zeer competitieve wereldwijde markt, aldus TNO. Het instituut ontwikkelt al tientallen jaren optische instrumenten voor gebruik in de ruimte, vooral voor astronomie en aardobservatie.

Lasercommunicatietechnologie

Door de groei in dataverbruik is lasercommunicatietechnologie in opkomst. "De wereldwijde vraag naar toepassingen en componenten voor laser satellietcommunicatie zal naar verwachting exponentieel groeien in de nabije toekomst", voorzien de partijen.

FSO Instruments is een samenwerkingsovereenkomst tussen technologiebedrijf Demcon en het industriële concern VDL Groep. Het bedrijf ontwikkelt, produceert en levert hoogwaardige instrumenten voor onder meer laser satellietcommunicatie.

Duizend keer sneller

Deze techniek kan laserstralen vormen en deze over grote afstanden verzenden. De technologie biedt verbindingen tussen grondstations, satellieten, vliegtuigen en onbemande luchtvaartuigen. "Het kan honderd tot duizend keer sneller data versturen dan mogelijk is met de radiofrequenties die momenteel worden gebruikt voor wereldwijde communicatie", stellen de organisaties.

Meer uit Financieel

Minder schepen door Straat van Hormuz na pauzeren evacuatieplan

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.

4 minuten geleden
Schademeldingen bij verzekeraars lopen op na noodweer

DEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.

19 minuten geleden
Hongaars begrotingstekort kan oplopen ondanks EU-miljarden

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse begrotingstekort kan oplopen tot meer dan 7 procent van de omvang van de totale economie, ook nu de EU Hongarije van miljarden voorziet. Dat zegt premier Péter Magyar. Zonder die tegoeden zou dat meer dan 8 procent geweest zijn, aldus de Hongaarse leider.

1 uur geleden
Tabaksfabrikant BAT schrapt duizenden banen om kosten te besparen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) schrapt wereldwijd duizenden banen om kosten te besparen. Het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill verwacht dat tegen het einde van dit jaar zo'n 5500 arbeidsplaatsen zullen verdwijnen.

1 uur geleden
AEX start nieuwe beursweek licht hoger, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag met een kleine winst geopend. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de positieve resultaten van techinvesteerder Prosus.

2 uur geleden
Grote investeringen voor chipindustrie Zuid-Korea om AI-vraag

SEOUL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Zuid-Korea heeft maandag megaprojecten aangekondigd voor chips en kunstmatige intelligentie (AI). President Lee Jae-myung heeft toegezegd om de positie van de Zuid-Koreaanse chipindustrie te verankeren met investeringen goed voor honderden miljarden dollars, verspreid over de komende jaren.

2 uur geleden
Brabantse brouwer van plantaardig eiwit haalt weer miljoenen op

BREDA (ANP) - De Brabantse ontwikkelaar van nieuwe voedselingrediënten The Protein Brewery heeft 18 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Daarmee komt het totaal opgehaalde kapitaal volgens het bedrijf nu boven de 70 miljoen euro.

2 uur geleden