Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optimistische consument geeft aandelenbeurzen New York zet omhoog

Optimistische consument geeft aandelenbeurzen New York zet omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na eerdere minnen met een winst de handel uitgegaan. Nieuwe gegevens over het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten deden het sentiment op de handelsvloeren goed. Grote banken stonden in de schijnwerpers na de presentatie van hun kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent hoger op 34.302,61 punten. De S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3999,09 punten en de overwegend met techaandelen gevulde Nasdaq won 0,7 procent tot 11.079,16 punten.

Uit een peiling van de Universiteit van Michigan kwam naar voren dat Amerikanen minder hevige prijsstijgingen verwachten dan voorheen. Dat geeft ook het consumentenvertrouwen een stimulans. Op de markten voedde dit de hoop op minder rigoureuze renteverhogingen door de Federal Reserve om de inflatie in te dammen, wat gunstig is voor aandelen.

Wettelijk schuldenplafond

Tegelijkertijd nadert de federale overheid van de VS het wettelijke schuldenplafond. Als die bovengrens niet wordt verhoogd, kan de Amerikaanse regering nog maar een beperkte periode aan zijn financiële verplichtingen voldoen. Republikeinse leden van het Congres eisen dat de regering van Joe Biden eerst bezuinigt voordat zij akkoord gaan met zo'n verhoging.

Amerikaanse banken eindigden overwegend op winst na publicatie van hun cijfers, na aanvankelijke minnen. Bank of America steeg 2,2 procent. De op een na grootste bank van de VS boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De bank zag onder meer de rente-inkomsten sterk stijgen vanwege de hogere rentetarieven. Wel zette het financiële concern meer geld opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald.

Geld opzijzetten

Ook JPMorgan Chase, de grootste Amerikaanse bank, moest meer geld opzijzetten voor zogeheten slechte leningen door de verslechterde economische omstandigheden. Toch won het aandeel 2,5 procent. Wells Fargo (plus 3,3 procent) stopte ook meer geld in de stroppenpot en zag de kwartaalwinst dalen. Daarbij speelden ook boetes mee. Citigroup zag de winst ook dalen door tegenvallende prestaties bij het onderdeel zakenbankieren maar steeg 1,7 procent.

MGO Global, het modebedrijf dat het lifestylemerk van voetballer Lionel Messi uitbaat, ging na zijn beursdebuut hard omhoog maar verspeelde die winst volledig. Na een stijging van ruim 230 procent eindigde het aandeel 7 procent lager.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 79,97 dollar per vat. Brentolie kostte 1,6 procent meer, op 85,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS overwegen bepaalde sancties op Iraanse olie op te heffen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.

10 minuten geleden
Zorgen over escalatie Iranoorlog zetten beurzen flink lager

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

1 uur geleden
Transavia onderzoekt vlucht met passagiers in cockpit

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.

1 uur geleden
Landen moeten niet overdrijven met energiesteun, vindt Lagarde

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Eurolanden moeten niet overdrijven met het helpen van burgers om de stijging van de energieprijzen het hoofd te bieden. Met die waarschuwing is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag gekomen na het nieuwe ECB-rentebesluit. "Elke budgettaire reactie op de energieprijsschok moet tijdelijk, gericht en op maat zijn", stelde de Française.

2 uur geleden
Kabinet krijgt signalen dat VS zich houden aan afspraken met EU

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt vanuit de Verenigde Staten en de Europese Commissie "geruststellende signalen" dat de Amerikaanse regering zich zal houden aan de handelsafspraken die zij met de EU heeft gemaakt. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) donderdag in de Kamer.

2 uur geleden
Rekenkamer kraakt resultaten EU-innovatiefonds voor verduurzaming

LUXEMBURG (ANP) - Het Innovatiefonds van de Europese Unie levert veel minder resultaat op dan verwacht op het gebied van verduurzaming en innovatie. Het miljardenfonds werd in 2020 opgericht voor financiële steun aan projecten waarbij nieuwe technologieën de uitstoot van broeikasgassen moeten verlagen. Maar het gebruik van dat geld komt amper op gang, meldt de Europese Rekenkamer (ERK) na een analyse.

2 uur geleden
Lagarde: eurozone is ondanks oorlog goed gepositioneerd

FRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

2 uur geleden