Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optimisme overheerst op groen Wall Street

Optimisme overheerst op groen Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met afgemeten winsten de handel uitgegaan. Daarbij leek optimisme over economisch herstel in de Verenigde Staten de overhand te hebben, terwijl zorgen over een hernieuwde toename van het aantal coronabesmettingen naar de achtergrond verschoof. Beleggers verwerkten verder opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell.

De Dow-Jonesindex eindigde 2 procent hoger op 26.289,98 punten. De brede S&P 500 klom 1,9 procent tot 3124,74 punten en techbeurs Nasdaq won 1,8 procent tot 9895,87 punten.

Fed-preses Jerome Powell herhaalde tegenover congresleden dat er veel onzekerheid is over het herstel van de Amerikaanse economie na de klap van het coronavirus. Daarbij onderstreepte hij dat de huidige lage rentestanden van de centralebankenkoepel, die rond de 0 procent liggen, gehandhaafd blijven totdat de weg naar economisch herstel duidelijk is ingeslagen.

McDonald's

Amerikaanse winkeliers zagen hun verkopen in mei deels herstellen van de sterke daling een maand eerder, met een stijging van bijna 18 procent op maandbasis. Die toename in de voor de Amerikaanse economie belangrijke sector was veel sterker dan economen in doorsnee hadden verwacht. Winkelketens als Macy's, Nordstrom en Abercrombie & Fitch stegen tot 12,9 procent.

McDonald's meldde in een update over de verkoopcijfers dat Amerikanen weer vaker naar restaurants van de fastfoodketen gaan. Het aandeel won 0,4 procent.

WW International

WW International profiteerde van een sterke stijging van het aantal digitale abonnementen voor zijn afslank- en dieetprogramma's door de coronacrisis en werd bijna 20 procent meer waard. Farmaceut Eli Lilly schoot 15,7 procent omhoog na goed ontvangen onderzoeksresultaten voor een longkankermedicijn.

De euro was 1,1260 dollar waard, tegenover 1,1257 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,9 procent meer waard op 38,17 dollar. Brentolie steeg 2,8 procent tot 40,85 dollar.

Meer uit Financieel

Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

12 minuten geleden
Sjoerdsma ziet na bezoek China dat bedrijfsleven aan de slag moet

SHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.

44 minuten geleden
Maersk vaart weer door Rode Zee en Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.

1 uur geleden
Meer vakantiehuisjes geboekt na WK-uitschakeling Oranje

DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.

2 uur geleden
Porsche verkoopt fors minder auto's, 911 blijft populair

STUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt in met komst digitale euro

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariƫrs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.

2 uur geleden
NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.

2 uur geleden