Optimisme overheerst op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met afgemeten winsten de handel uitgegaan. Daarbij leek optimisme over economisch herstel in de Verenigde Staten de overhand te hebben, terwijl zorgen over een hernieuwde toename van het aantal coronabesmettingen naar de achtergrond verschoof. Beleggers verwerkten verder opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell.
De Dow-Jonesindex eindigde 2 procent hoger op 26.289,98 punten. De brede S&P 500 klom 1,9 procent tot 3124,74 punten en techbeurs Nasdaq won 1,8 procent tot 9895,87 punten.
Fed-preses Jerome Powell herhaalde tegenover congresleden dat er veel onzekerheid is over het herstel van de Amerikaanse economie na de klap van het coronavirus. Daarbij onderstreepte hij dat de huidige lage rentestanden van de centralebankenkoepel, die rond de 0 procent liggen, gehandhaafd blijven totdat de weg naar economisch herstel duidelijk is ingeslagen.
McDonald's
Amerikaanse winkeliers zagen hun verkopen in mei deels herstellen van de sterke daling een maand eerder, met een stijging van bijna 18 procent op maandbasis. Die toename in de voor de Amerikaanse economie belangrijke sector was veel sterker dan economen in doorsnee hadden verwacht. Winkelketens als Macy's, Nordstrom en Abercrombie & Fitch stegen tot 12,9 procent.
McDonald's meldde in een update over de verkoopcijfers dat Amerikanen weer vaker naar restaurants van de fastfoodketen gaan. Het aandeel won 0,4 procent.
WW International
WW International profiteerde van een sterke stijging van het aantal digitale abonnementen voor zijn afslank- en dieetprogramma's door de coronacrisis en werd bijna 20 procent meer waard. Farmaceut Eli Lilly schoot 15,7 procent omhoog na goed ontvangen onderzoeksresultaten voor een longkankermedicijn.
De euro was 1,1260 dollar waard, tegenover 1,1257 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,9 procent meer waard op 38,17 dollar. Brentolie steeg 2,8 procent tot 40,85 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
7 uur geleden