Optimisme overheerst op groen Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met afgemeten winsten de handel uitgegaan. Daarbij leek optimisme over economisch herstel in de Verenigde Staten de overhand te hebben, terwijl zorgen over een hernieuwde toename van het aantal coronabesmettingen naar de achtergrond verschoof. Beleggers verwerkten verder opmerkingen van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell.
De Dow-Jonesindex eindigde 2 procent hoger op 26.289,98 punten. De brede S&P 500 klom 1,9 procent tot 3124,74 punten en techbeurs Nasdaq won 1,8 procent tot 9895,87 punten.
Fed-preses Jerome Powell herhaalde tegenover congresleden dat er veel onzekerheid is over het herstel van de Amerikaanse economie na de klap van het coronavirus. Daarbij onderstreepte hij dat de huidige lage rentestanden van de centralebankenkoepel, die rond de 0 procent liggen, gehandhaafd blijven totdat de weg naar economisch herstel duidelijk is ingeslagen.
McDonald's
Amerikaanse winkeliers zagen hun verkopen in mei deels herstellen van de sterke daling een maand eerder, met een stijging van bijna 18 procent op maandbasis. Die toename in de voor de Amerikaanse economie belangrijke sector was veel sterker dan economen in doorsnee hadden verwacht. Winkelketens als Macy's, Nordstrom en Abercrombie & Fitch stegen tot 12,9 procent.
McDonald's meldde in een update over de verkoopcijfers dat Amerikanen weer vaker naar restaurants van de fastfoodketen gaan. Het aandeel won 0,4 procent.
WW International
WW International profiteerde van een sterke stijging van het aantal digitale abonnementen voor zijn afslank- en dieetprogramma's door de coronacrisis en werd bijna 20 procent meer waard. Farmaceut Eli Lilly schoot 15,7 procent omhoog na goed ontvangen onderzoeksresultaten voor een longkankermedicijn.
De euro was 1,1260 dollar waard, tegenover 1,1257 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 2,9 procent meer waard op 38,17 dollar. Brentolie steeg 2,8 procent tot 40,85 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).
6 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Parijs hebben een onderzoek geopend naar mogelijke seksuele intimidatie waarbij slimme brillen een rol speelden. Het gaat om klachten rondom een trend op sociale media waarbij vrouwen op straat zonder hun toestemming worden gefilmd met camerabrillen, meldt het Franse OM aan persbureau Reuters.
30 minuten geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - De droogte deze zomer en de gevolgen daarvan voor de scheepvaart in het Kanaal Gent-Terneuzen leiden tot miljoenen euro's aan schade bij bedrijven. Dat heeft topman Cas König van North Sea Port, het bedrijf achter de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, gezegd in een interview met persbureau Belga.
45 minuten geledenVEVEY (ANP) - Nestlé zal alle noodzakelijke stappen zetten om in Rusland zijn rechten te beschermen, meldt het voedingsmiddelenconcern. De Zwitserse multinational reageert op het decreet waarmee president Poetin bedrijfsonderdelen in het land tijdelijk onder beheer van een Russische entiteit zet.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau sinds 1995. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen zullen volgen om de stijgende consumentenprijzen in het land aan te pakken, die worden aangewakkerd door hogere energieprijzen en een zwakke Japanse yen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
6 uur geleden