Optimisme over resultaten stuwt S&P 500 en Nasdaq naar record
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beursindices S&P 500 en Nasdaq bereikten maandag nieuwe recordhoogtes, in aanloop naar een stroom kwartaalresultaten deze week. Beleggers rekenen daarnaast op mogelijke deals tussen de Verenigde Staten en belangrijke handelspartners, die de economische schade van de wereldwijde importheffingen van de regering-Trump kunnen verzachten.
De S&P 500-index eindigde 0,1 procent hoger op een recordstand van 6305,60 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 20.974,18 punten, eveneens een recordslotstand. De Dow-Jonesindex sloot een fractie lager op 44.323,07 punten.
Verizon viel op met een koerswinst van ruim 4 procent, nadat het telecombedrijf zijn winstverwachting voor het hele jaar had verhoogd. De tweedekwartaalcijfers van het concern waren boven verwachting.
Google-moederbedrijf Alphabet werd 2,8 procent meer waard, terwijl elektrische autofabrikant Tesla 0,4 procent verloor. Beide bedrijven komen woensdag als eerste van de grote Amerikaanse techconcerns met resultaten. NXP werd 1,1 procent meer waard. De Nederlandse chipfabrikant komt maandag na de slotbel op Wall Street met kwartaalcijfers.
"Over het algemeen hebben de bedrijven die tot nu toe hun cijfers bekendmaakten, aan de verwachtingen voldaan of die zelfs overtroffen. We zien bovendien geen tekenen van verslechtering in de bedrijfswinsten of de consumentenbestedingen", zei een beleggingsstrateeg bij een vermogensbeheerder in Minneapolis.
Microsoft sloot praktisch onveranderd, na een grote hack in de serverdienst van het softwareconcern. Volgens de krant The Washington Post heeft de inbraak Amerikaanse federale instanties, universiteiten, energiebedrijven en een Aziatisch telecombedrijf getroffen.
Netflix eindigde 2 procent hoger. De streamingdienst zakte vrijdag ruim 5 procent, ondanks sterke kwartaalcijfers en optimistische vooruitzichten voor het hele jaar. Beleggers grepen de sterke resultaten aan om wat winst te nemen, na de sterke opmars van het aandeel dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.
6 uur geleden