Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optimisme over corona zet Europese beurzen opnieuw hoger

Optimisme over corona zet Europese beurzen opnieuw hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag opnieuw met winst de dag uitgegaan. De optimistische stemming werd veroorzaakt door overwegend sterke bedrijfsresultaten, maar ook schudden beleggers de zorgen om de Delta-variant van het coronavirus wat van zich af. De AEX-index in Amsterdam bereikte net als een dag eerder een recordstand.

Op het Damrak deden onder meer chipbedrijven en banken en verzekeraars het goed. ASMI, Besi en ASML stonden bij de grootste stijgers met plussen tot 1,8 procent. Ook Adyen, ING, ASR en Aegon gingen tot 1,6 procent omhoog. Grootste stijger was evenwel winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een plus van 4,9 procent. Chemicaliƫndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 2,5 procent. Een dag eerder was IMCD nog een van de blikvangers in de AEX nadat het de boeken had geopend, maar winstnemingen zette het bedrijf nu lager.

In de MidKap stond maritiem dienstverlener SBM Offshore (plus 9 procent) bovenaan. Volgens topman Bruno Chabas hebben alle onderdelen van het bedrijf goede prestaties geleverd, ondanks de moeilijke omstandigheden door de coronapandemie. SBM heeft daarnaast voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen en gaat eigen aandelen inkopen. Laadpalenproducent Alfen was hier de hekkensluiter met een min van 4 procent.

Bank of England

De AEX eindigde 0,3 procent hoger dan woensdag op 768,23 punten. De MidKap ging 0,7 procent omhoog tot de slotstand 1074,89 punten. De beurs in Frankfurt steeg 0,3 procent, die in Parijs dikte 0,5 procent aan.

De Londense beurs daalde een fractie. De Bank of England kwam met een nieuw rentebesluit en liet weten dat een "bescheiden verkrapping" van het monetaire beleid op den duur wel nodig is, ondanks dat de beleidsmakers van de centrale bank de hoge inflatie als een tijdelijk fenomeen blijven beschouwen.

Bayer

Bayer zakte ruim 7 procent in Frankfurt. Het Duitse chemieconcern verhoogde zijn verwachtingen, maar beleggers blijven bezorgd over de schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kanker zou veroorzaken. Ook sportartikelenmaker Adidas, die profiteerde van de volle sportzomer, schroefde zijn verwachtingen op. Het aandeel daalde 5,5 procent door zorgen over de resultaten in China.

Zalando raakte 4,5 procent kwijt. De webwinkel bleef flink groeien in het tweede kwartaal dankzij de verlengde coronalockdowns, maar gaf meer uit aan investeringen en marketing. Daardoor liep de winstmarge duidelijk terug.

De euro was 1,1843 dollar waard, tegen 1,1839 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 69,28 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 71,44 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

54 minuten geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

3 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

16 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

16 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

18 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden