Optimisme over corona zet Europese beurzen opnieuw hoger
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag opnieuw met winst de dag uitgegaan. De optimistische stemming werd veroorzaakt door overwegend sterke bedrijfsresultaten, maar ook schudden beleggers de zorgen om de Delta-variant van het coronavirus wat van zich af. De AEX-index in Amsterdam bereikte net als een dag eerder een recordstand.
Op het Damrak deden onder meer chipbedrijven en banken en verzekeraars het goed. ASMI, Besi en ASML stonden bij de grootste stijgers met plussen tot 1,8 procent. Ook Adyen, ING, ASR en Aegon gingen tot 1,6 procent omhoog. Grootste stijger was evenwel winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een plus van 4,9 procent. Chemicaliƫndistributeur IMCD sloot de rij met een verlies van 2,5 procent. Een dag eerder was IMCD nog een van de blikvangers in de AEX nadat het de boeken had geopend, maar winstnemingen zette het bedrijf nu lager.
In de MidKap stond maritiem dienstverlener SBM Offshore (plus 9 procent) bovenaan. Volgens topman Bruno Chabas hebben alle onderdelen van het bedrijf goede prestaties geleverd, ondanks de moeilijke omstandigheden door de coronapandemie. SBM heeft daarnaast voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen en gaat eigen aandelen inkopen. Laadpalenproducent Alfen was hier de hekkensluiter met een min van 4 procent.
Bank of England
De AEX eindigde 0,3 procent hoger dan woensdag op 768,23 punten. De MidKap ging 0,7 procent omhoog tot de slotstand 1074,89 punten. De beurs in Frankfurt steeg 0,3 procent, die in Parijs dikte 0,5 procent aan.
De Londense beurs daalde een fractie. De Bank of England kwam met een nieuw rentebesluit en liet weten dat een "bescheiden verkrapping" van het monetaire beleid op den duur wel nodig is, ondanks dat de beleidsmakers van de centrale bank de hoge inflatie als een tijdelijk fenomeen blijven beschouwen.
Bayer
Bayer zakte ruim 7 procent in Frankfurt. Het Duitse chemieconcern verhoogde zijn verwachtingen, maar beleggers blijven bezorgd over de schadeclaims rond onkruidverdelger Roundup, die kanker zou veroorzaken. Ook sportartikelenmaker Adidas, die profiteerde van de volle sportzomer, schroefde zijn verwachtingen op. Het aandeel daalde 5,5 procent door zorgen over de resultaten in China.
Zalando raakte 4,5 procent kwijt. De webwinkel bleef flink groeien in het tweede kwartaal dankzij de verlengde coronalockdowns, maar gaf meer uit aan investeringen en marketing. Daardoor liep de winstmarge duidelijk terug.
De euro was 1,1843 dollar waard, tegen 1,1839 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 69,28 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent meer op 71,44 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
15 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
5 uur geleden