Optimisme over bedrijfsresultaten zet Nikkei flink hoger
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag met een stevige winst aan de maand augustus begonnen. Beleggers schoven de zorgen over de aanhoudende stijging van het aantal coronabesmettingen in Japan aan de kant en trokken zich op aan een aantal sterke bedrijfsresultaten en een verdere groei van de Japanse industrie. Tegenvallende groeicijfers van de Chinese industrie wakkerde daarnaast de hoop aan op nieuwe stimuleringsmaatregelen door Peking voor de op een na grootste economie ter wereld.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, eindigde 1,8 procent hoger op 27.781,02 punten. Vrijdag sloot de graadmeter nog op het laagste niveau sinds begin januari. Uit definitieve cijfers van marktonderzoekers Caixin en Markit bleek dat de activiteit in de Japanse industrie in juli voor de zesde maand op rij is toegenomen.
Het Japanse elektronicabedrijf NEC dikte bijna 4 procent aan na een verrassende winst in het afgelopen kwartaal. Ook de maker van auto-onderdelen Denso (plus 5 procent) zette de opmars voort dankzij beter dan verwachte resultaten. De Japanse spoorwegbedrijven West Japan Railway, East Japan Railway en Central Japan Railway zakten daarentegen tot ruim 4 procent na tegenvallende resultaten door de aanhoudende impact van de coronapandemie op de sector.
Chinese industrie
De beursgraadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,7 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong won 1 procent. Volgens Caixin en Markit is de bedrijvigheid in de Chinese industrie in juli nog maar nipt gegroeid. Afgelopen weekeinde bleek al uit cijfers van de Chinese overheid dat de groei van de sector vorige maand is teruggevallen ten opzichte van juni. De industrie in China kampt onder meer met hoge grondstofprijzen, chiptekorten en verstoringen in de wereldwijde toeleveringsketen.
De All Ordinaries in Sydney kreeg er 1,3 procent bij. Afterpay werd 20 procent meer waard. Het Amerikaanse fintechbedrijf Square wil het Australische koop-nu-betaal-later-bedrijf overnemen voor 29 miljard dollar. Het bedrijf van Jack Dorsey, die ook bestuursvoorzitter en mede-oprichter is van Twitter, betaalt de overname volledig in aandelen Square. Met de app van Afterpay kunnen klanten producten kopen in webwinkels en die na ontvangst betalen. De app is populair geworden doordat consumenten vanwege de coronapandemie steeds meer online gingen winkelen. Vooral jongeren die geen creditcard hebben, maken gebruik van de app.
Meer uit Financieel
DÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
4 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
4 uur geleden