Optimisme over bedrijfsresultaten overheerst op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend hoger gesloten. Het is de zesde handelsdag op rij dat de brede graadmeter S&P 500 een winst wist te boeken. Beleggers zijn nog steeds opgetogen over beter dan verwachte bedrijfsresultaten, waarmee zorgen over oplopende inflatie naar de achtergrond verschuiven. De cryptomarkt kon ook op belangstelling rekenen na een nieuw record voor de bitcoin.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 35.609,34 punten. De breed samengestelde S&P 500 won ook 0,4 procent tot 4536,19 punten. Techbeurs Nasdaq verloor juist een fractie tot 15.121,68 punten.
Pinterest was een opvallende stijger na mediaberichten over een mogelijke overname van het digitale prikbord en won bijna 13 procent aan beurswaarde. Betalingsverwerker PayPal (min 5 procent) zou het internetbedrijf willen kopen tegen een waardering van 45 miljard dollar.
Bitcoin
De bitcoin steeg tot een nieuwe recordhoogte van 66.000 dollar. Dat leverde ook Coinbase, een groot platform voor de handel in cryptomunten, een winst van 3 procent op. Eerder deze week maakte het eerste in de VS goedgekeurde beursgenoteerde investeringsfonds in bitcoins zijn debuut in New York. Dit zogeheten exchange traded fund (ETF) steeg 3,2 procent.
Netflix daalde 2,2 procent ondanks een sterker dan verwachte aanwas van abonnees. Telecombedrijf Verizon (plus 1,4 procent) behaalde in het derde kwartaal meer winst dan verwacht, mede door de opbrengst uit de verkoop van zijn mediatak. De omzet viel analisten juist wat tegen. United Airlines verraste met sterker dan voorziene resultaten. De luchtvaartmaatschappij liet weten dat het herstel van de coronacrisis wat vertraging heeft opgelopen, maar dat de vraag naar luchtreizen nu weer verder aantrekt. Het aandeel daalde 0,6 procent.
Novavax
Vaccinproducent Novavax werd bijna 15 procent minder waard. De nieuwssite Politico berichtte dat het Amerikaanse bedrijf moeite heeft om aan te tonen dat het een coronavaccin kan fabriceren dat aan de kwaliteitseisen van toezichthouders voldoet. De problemen zouden ernstiger zijn dan tot nu toe gemeld.
De euro was 1,1650 dollar waard, tegen 1,1631 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 83,87 dollar. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 85,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
5 uur geleden