Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optimisme op aandelenbeurs Amsterdam na inflatiecijfers VS

Optimisme op aandelenbeurs Amsterdam na inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een duidelijke winst gesloten. Beleggers reageerden opgelucht op de nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, waar de kosten voor het levensonderhoud minder hard stegen dan in de voorgaande maanden. Chipbedrijven ASMI en Besi waren de grootste winnaars in de AEX.

Kort nadat de inflatiecijfers bekend werden schoot de hoofdgraadmeter op het Damrak omhoog. Als de inflatie afzwakt, is de kans groter dat de Amerikaanse Federal Reserve een pauze inlast bij het verhogen van de rente. Dat zou weer gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 767,71 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 925,75 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent.

ASR

"Hoewel de inflatie in de VS min of meer in lijn met de verwachtingen was, zijn er verzachtende voortekenen", stelde ING-econoom James Knightley in een reactie op de inflatiecijfers. "Dit zou de verwachting dat de Fed de rente morgen onveranderd laat moeten versterken."

ASMI was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 4 procent. Branchegenoot Besi profiteerde van een koopadvies door investeringsbedrijf Redburn en volgde met een plus van 3,9 procent. Ook ABN AMRO deed goede zaken en steeg 3,5 procent. Verzekeraar ASR sloot de rij met een verlies van 1 procent.

Microtest

In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 0,5 procent. De eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd.nl gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan bij zijn Amerikaanse tak Grubhub.

Bij de kleinere bedrijven werd RoodMicrotec net geen 29 procent meer waard. De toeleverancier voor de chipsector wordt overgenomen door zijn Italiaanse branchegenoot Microtest voor in totaal bijna 29 miljoen euro.

Groot handelsbedrijf

Glencore won in Londen bijna 5 procent. Het mijnbouw- en grondstoffenbedrijf verkoopt zijn dochteronderneming voor agrarische producten Viterra voor ruim 8 miljard dollar aan Bunge, een handelaar in granen. Door de overname ontstaat een groot handelsbedrijf dat in omvang vergelijkbaar is met Cargill en Archer-Daniels-Midland, die nu een groot deel van de agrarische grondstoffenmarkt in handen hebben.

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3 procent tot 69,14 dollar. Brentolie kostte ook 3 procent meer op 74,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

6 uur geleden
Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

SCHIPHOL (ANP) - De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

10 uur geleden
Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vanaf vrijdag weer boodschappen, meldt de supermarktketen. Alle bestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd. Het is ook nog niet mogelijk om nieuwe bestellingen te plaatsen, meldt Albert Heijn. De supermarktketen kampt sinds een week met problemen door een cyberbeveiligingsincident.

12 uur geleden
Krant: Microsoft trekt zich terug als klant van Brits datacenter

LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.

13 uur geleden
Lange rijen op Schiphol door storing elektrische paspoortcontrole

SCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.

14 uur geleden
Aantal Europese landen sluit vrijhandelsakkoord met Vietnam

HANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).

15 uur geleden
Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

1 dag geleden