Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optimisme op aandelenbeurs Amsterdam na inflatiecijfers VS

Optimisme op aandelenbeurs Amsterdam na inflatiecijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een duidelijke winst gesloten. Beleggers reageerden opgelucht op de nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, waar de kosten voor het levensonderhoud minder hard stegen dan in de voorgaande maanden. Chipbedrijven ASMI en Besi waren de grootste winnaars in de AEX.

Kort nadat de inflatiecijfers bekend werden schoot de hoofdgraadmeter op het Damrak omhoog. Als de inflatie afzwakt, is de kans groter dat de Amerikaanse Federal Reserve een pauze inlast bij het verhogen van de rente. Dat zou weer gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 767,71 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 925,75 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent.

ASR

"Hoewel de inflatie in de VS min of meer in lijn met de verwachtingen was, zijn er verzachtende voortekenen", stelde ING-econoom James Knightley in een reactie op de inflatiecijfers. "Dit zou de verwachting dat de Fed de rente morgen onveranderd laat moeten versterken."

ASMI was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 4 procent. Branchegenoot Besi profiteerde van een koopadvies door investeringsbedrijf Redburn en volgde met een plus van 3,9 procent. Ook ABN AMRO deed goede zaken en steeg 3,5 procent. Verzekeraar ASR sloot de rij met een verlies van 1 procent.

Microtest

In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 0,5 procent. De eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd.nl gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan bij zijn Amerikaanse tak Grubhub.

Bij de kleinere bedrijven werd RoodMicrotec net geen 29 procent meer waard. De toeleverancier voor de chipsector wordt overgenomen door zijn Italiaanse branchegenoot Microtest voor in totaal bijna 29 miljoen euro.

Groot handelsbedrijf

Glencore won in Londen bijna 5 procent. Het mijnbouw- en grondstoffenbedrijf verkoopt zijn dochteronderneming voor agrarische producten Viterra voor ruim 8 miljard dollar aan Bunge, een handelaar in granen. Door de overname ontstaat een groot handelsbedrijf dat in omvang vergelijkbaar is met Cargill en Archer-Daniels-Midland, die nu een groot deel van de agrarische grondstoffenmarkt in handen hebben.

De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3 procent tot 69,14 dollar. Brentolie kostte ook 3 procent meer op 74,02 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

3 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

3 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

8 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

12 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

12 uur geleden
AEX opnieuw lager na renteverhoging ECB en stijgende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.

12 uur geleden
FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

14 uur geleden