Optimisme op aandelenbeurs Amsterdam na inflatiecijfers VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een duidelijke winst gesloten. Beleggers reageerden opgelucht op de nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, waar de kosten voor het levensonderhoud minder hard stegen dan in de voorgaande maanden. Chipbedrijven ASMI en Besi waren de grootste winnaars in de AEX.
Kort nadat de inflatiecijfers bekend werden schoot de hoofdgraadmeter op het Damrak omhoog. Als de inflatie afzwakt, is de kans groter dat de Amerikaanse Federal Reserve een pauze inlast bij het verhogen van de rente. Dat zou weer gunstig zijn voor de waardering van aandelen.
De AEX-index eindigde 1 procent hoger op 767,71 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 925,75 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,8 procent.
ASR
"Hoewel de inflatie in de VS min of meer in lijn met de verwachtingen was, zijn er verzachtende voortekenen", stelde ING-econoom James Knightley in een reactie op de inflatiecijfers. "Dit zou de verwachting dat de Fed de rente morgen onveranderd laat moeten versterken."
ASMI was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 4 procent. Branchegenoot Besi profiteerde van een koopadvies door investeringsbedrijf Redburn en volgde met een plus van 3,9 procent. Ook ABN AMRO deed goede zaken en steeg 3,5 procent. Verzekeraar ASR sloot de rij met een verlies van 1 procent.
Microtest
In de MidKap zakte Just Eat Takeaway 0,5 procent. De eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd.nl gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan bij zijn Amerikaanse tak Grubhub.
Bij de kleinere bedrijven werd RoodMicrotec net geen 29 procent meer waard. De toeleverancier voor de chipsector wordt overgenomen door zijn Italiaanse branchegenoot Microtest voor in totaal bijna 29 miljoen euro.
Groot handelsbedrijf
Glencore won in Londen bijna 5 procent. Het mijnbouw- en grondstoffenbedrijf verkoopt zijn dochteronderneming voor agrarische producten Viterra voor ruim 8 miljard dollar aan Bunge, een handelaar in granen. Door de overname ontstaat een groot handelsbedrijf dat in omvang vergelijkbaar is met Cargill en Archer-Daniels-Midland, die nu een groot deel van de agrarische grondstoffenmarkt in handen hebben.
De euro was 1,0793 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3 procent tot 69,14 dollar. Brentolie kostte ook 3 procent meer op 74,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten willen deels eigenaar worden van de oliereserves van Venezuela, meldt nieuwssite Axios op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump zou in vergaande onderhandelingen zijn met de interimregering in Caracas over het nemen van een belang.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft ingenieursbureau Arcadis om opheldering gevraagd over het herhaaldelijk afwijzen van overnamevoorstellen. Arcadis wees biedingen van het Canadese bedrijf WSP Global tot twee keer toe af. De beleggersclub wil van het bestuur en de commissarissen weten hoe zij beide toenaderingspogingen hebben beoordeeld en of het proces "met open vizier" is doorlopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn donderdag overwegend met kleine verliezen de handel uitgegaan. Op Wall Street zorgden nieuwe resultaten van chipconcern Nvidia voor hernieuwd enthousiasme over techaandelen. Maar in Europa bleven beleggers meer met hun hoofd bij andere zaken.
2 uur geledenGRAVELINES (ANP/DPA) - Kwallen hebben er opnieuw voor gezorgd dat reactoren van een kerncentrale in Frankrijk zijn stilgezet. De dieren zorgden er eerder deze maand ook al voor dat de grootste Franse kerncentrale niet op volledige capaciteit kon draaien.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.
5 uur geleden