Optimisme keert terug op beurzen New York na cijfers Apple
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben vrijdag hun openingsverlies weggewerkt en zijn met een forse dagwinst de handel uitgegaan. Apple kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en boekte in de laatste drie maanden van vorig jaar een recordomzet. Daarmee werden ook aandelen van andere grote techbedrijven weer gewild.
Het aandeel Apple won bijna 7 procent. Het concern verkoopt in het laatste kwartaal van het jaar, met daarin de belangrijke feestdagen, traditiegetrouw de meeste van zijn apparaten als iPhones en iPads. Volgens topman Tim Cook is het succes te danken aan de vele nieuwe producten en diensten zoals de iPhone 13, de Apple Watch Series 7 en nieuwe Macs. Cook verwacht ook dat de leveringsproblemen, waar hij eind vorig jaar nog voor waarschuwde, tegelijkertijd minder erg zullen worden.
Andere grote techbedrijven als Microsoft, Facebook-moeder Meta, Google-moeder Alphabet en Amazon eindigden tot ruim 3 procent hoger. De jubelstemming over Apple draagt bij aan optimisme onder beleggers over gestegen winsten bij bedrijven. Bij het nieuwe kwartaalcijferseizoen meldde het overgrote merendeel van de bedrijven winsten die hoger uitvielen dan analisten in doorsnee hadden verwacht.
Rente
De Dow-Jonesindex eindigde 1,7 procent hoger op 34.725,47 punten. De brede S&P 500 steeg 2,4 procent tot 4431,85 punten, wat de sterkste stijging op één dag is sinds juni 2020. Techbeurs Nasdaq ging 3,1 procent omhoog tot 13.770,57 punten.
De afgelopen twee dagen was het sentiment nog negatief. De Federal Reserve liet woensdag weten in maart de rente te verhogen om de forse inflatie aan te pakken. Bij hogere rentes worden obligaties weer aantrekkelijker, wat nadelig is voor de waardering van aandelen.
Visa
Visa werd ruim 10 procent meer waard dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de creditcardmaatschappij. Handelsplatform Robinhood, dat met een omzetwaarschuwing kwam, werkte een eerder verlies weg en won 9,7 procent.
Caterpillar verloor 3,5 procent. De fabrikant van bouwmachines presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht, maar de winstmarges stonden onder druk door hogere arbeidskosten. Chevron zakte 3,5 procent. De olieproducent zag de kwartaalomzet sterker stijgen dan verwacht. De winst viel ondanks de gestegen olieprijzen echter lager uit dan analisten hadden voorzien.
De euro was 1,1147 dollar waard, tegen 1,1148 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 87,26 dollar. Brentolie klom 1,4 procent in prijs tot 90,59 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
11 uur geleden