Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs

Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs

AMSTERDAM (ANP) - GrandVision was woensdag een positieve uitschieter op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren verheugd dat het moederbedrijf van optiekketen Pearle na veel juridisch gesteggel toch wordt overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. De Europese aandelenmarkten deden op de laatste dag van het tweede kwartaal een stap terug na tegenvallende industriecijfers uit China en Japan. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 728,66 punten. De hoofdindex boekte in de eerste zes maanden van 2021 een winst van dik 16 procent. De MidKap daalde woensdagochtend 0,5 procent tot 1038,63 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index verloor 0,7 procent. Uit een nieuwe raming bleek dat de Britse economie in het eerste kwartaal iets harder is gekrompen dan eerder gedacht.

Het inflatiecijfer van de eurozone had weinig impact op de aandelenhandel. Volgens statistiekbureau Eurostat nam de inflatie in juni af tot 1,9 procent op jaarbasis, van 2 procent in mei. Dat kwam omdat de energieprijzen en de prijzen van bepaalde diensten minder sterk stegen dan een maand eerder. De oplopende inflatie speelde de laatste tijd een belangrijke rol op de financiële markten, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder de rente zouden kunnen verhogen.

GrandVision

GrandVision (plus 14 procent) was de grote winnaar in de MidKap. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban heeft besloten de overnamedeal toch door te zetten en de volle overnameprijs van 7,3 miljard euro te betalen. Vorige week oordeelde het Zwitserse arbitragehof nog dat GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst heeft gehouden, waardoor EssilorLuxottica zich zonder boete kon terugtrekken uit de deal. EssilorLuxottica won 0,5 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, steeg 4,5 procent in Amsterdam.

Staalproducent ArcelorMittal kampte met de tegenvallende macro-economische cijfers uit China en was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de sterkste stijgers met winsten tot 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven stonden advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenfabrikant Alfen onderaan met minnen van 2,6 en 2,3 procent.

De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1906 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,41 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CBS: inflatie licht gedaald naar 2,8 procent

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.

37 minuten geleden
Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

8 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

8 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

8 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

11 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

12 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

13 uur geleden