Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs
AMSTERDAM (ANP) - GrandVision was woensdag een positieve uitschieter op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren verheugd dat het moederbedrijf van optiekketen Pearle na veel juridisch gesteggel toch wordt overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. De Europese aandelenmarkten deden op de laatste dag van het tweede kwartaal een stap terug na tegenvallende industriecijfers uit China en Japan. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 728,66 punten. De hoofdindex boekte in de eerste zes maanden van 2021 een winst van dik 16 procent. De MidKap daalde woensdagochtend 0,5 procent tot 1038,63 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index verloor 0,7 procent. Uit een nieuwe raming bleek dat de Britse economie in het eerste kwartaal iets harder is gekrompen dan eerder gedacht.
Het inflatiecijfer van de eurozone had weinig impact op de aandelenhandel. Volgens statistiekbureau Eurostat nam de inflatie in juni af tot 1,9 procent op jaarbasis, van 2 procent in mei. Dat kwam omdat de energieprijzen en de prijzen van bepaalde diensten minder sterk stegen dan een maand eerder. De oplopende inflatie speelde de laatste tijd een belangrijke rol op de financiële markten, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder de rente zouden kunnen verhogen.
GrandVision
GrandVision (plus 14 procent) was de grote winnaar in de MidKap. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban heeft besloten de overnamedeal toch door te zetten en de volle overnameprijs van 7,3 miljard euro te betalen. Vorige week oordeelde het Zwitserse arbitragehof nog dat GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst heeft gehouden, waardoor EssilorLuxottica zich zonder boete kon terugtrekken uit de deal. EssilorLuxottica won 0,5 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, steeg 4,5 procent in Amsterdam.
Staalproducent ArcelorMittal kampte met de tegenvallende macro-economische cijfers uit China en was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de sterkste stijgers met winsten tot 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven stonden advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenfabrikant Alfen onderaan met minnen van 2,6 en 2,3 procent.
De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1906 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,41 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
20 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
21 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
22 uur geleden