Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs

Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs

AMSTERDAM (ANP) - GrandVision was woensdag een positieve uitschieter op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren verheugd dat het moederbedrijf van optiekketen Pearle na veel juridisch gesteggel toch wordt overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. De Europese aandelenmarkten deden op de laatste dag van het tweede kwartaal een stap terug na tegenvallende industriecijfers uit China en Japan. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 728,66 punten. De hoofdindex boekte in de eerste zes maanden van 2021 een winst van dik 16 procent. De MidKap daalde woensdagochtend 0,5 procent tot 1038,63 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index verloor 0,7 procent. Uit een nieuwe raming bleek dat de Britse economie in het eerste kwartaal iets harder is gekrompen dan eerder gedacht.

Het inflatiecijfer van de eurozone had weinig impact op de aandelenhandel. Volgens statistiekbureau Eurostat nam de inflatie in juni af tot 1,9 procent op jaarbasis, van 2 procent in mei. Dat kwam omdat de energieprijzen en de prijzen van bepaalde diensten minder sterk stegen dan een maand eerder. De oplopende inflatie speelde de laatste tijd een belangrijke rol op de financiële markten, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder de rente zouden kunnen verhogen.

GrandVision

GrandVision (plus 14 procent) was de grote winnaar in de MidKap. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban heeft besloten de overnamedeal toch door te zetten en de volle overnameprijs van 7,3 miljard euro te betalen. Vorige week oordeelde het Zwitserse arbitragehof nog dat GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst heeft gehouden, waardoor EssilorLuxottica zich zonder boete kon terugtrekken uit de deal. EssilorLuxottica won 0,5 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, steeg 4,5 procent in Amsterdam.

Staalproducent ArcelorMittal kampte met de tegenvallende macro-economische cijfers uit China en was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de sterkste stijgers met winsten tot 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven stonden advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenfabrikant Alfen onderaan met minnen van 2,6 en 2,3 procent.

De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1906 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,41 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 75 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

1 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

1 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

3 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

3 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

5 uur geleden
TikTok gaat bevindingen EC aanvechten: 'schetsen onjuist beeld'

BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.

5 uur geleden
Tata Steel boekt flink meer winst door sterke Indiase vraag

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.

5 uur geleden