Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs
AMSTERDAM (ANP) - GrandVision was woensdag een positieve uitschieter op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren verheugd dat het moederbedrijf van optiekketen Pearle na veel juridisch gesteggel toch wordt overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. De Europese aandelenmarkten deden op de laatste dag van het tweede kwartaal een stap terug na tegenvallende industriecijfers uit China en Japan. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 728,66 punten. De hoofdindex boekte in de eerste zes maanden van 2021 een winst van dik 16 procent. De MidKap daalde woensdagochtend 0,5 procent tot 1038,63 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index verloor 0,7 procent. Uit een nieuwe raming bleek dat de Britse economie in het eerste kwartaal iets harder is gekrompen dan eerder gedacht.
Het inflatiecijfer van de eurozone had weinig impact op de aandelenhandel. Volgens statistiekbureau Eurostat nam de inflatie in juni af tot 1,9 procent op jaarbasis, van 2 procent in mei. Dat kwam omdat de energieprijzen en de prijzen van bepaalde diensten minder sterk stegen dan een maand eerder. De oplopende inflatie speelde de laatste tijd een belangrijke rol op de financiële markten, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder de rente zouden kunnen verhogen.
GrandVision
GrandVision (plus 14 procent) was de grote winnaar in de MidKap. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban heeft besloten de overnamedeal toch door te zetten en de volle overnameprijs van 7,3 miljard euro te betalen. Vorige week oordeelde het Zwitserse arbitragehof nog dat GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst heeft gehouden, waardoor EssilorLuxottica zich zonder boete kon terugtrekken uit de deal. EssilorLuxottica won 0,5 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, steeg 4,5 procent in Amsterdam.
Staalproducent ArcelorMittal kampte met de tegenvallende macro-economische cijfers uit China en was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de sterkste stijgers met winsten tot 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven stonden advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenfabrikant Alfen onderaan met minnen van 2,6 en 2,3 procent.
De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1906 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,41 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
4 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
4 uur geleden