Optiekbedrijf GrandVision wint flink op lagere beurs
AMSTERDAM (ANP) - GrandVision was woensdag een positieve uitschieter op de Amsterdamse aandelenbeurs. Beleggers waren verheugd dat het moederbedrijf van optiekketen Pearle na veel juridisch gesteggel toch wordt overgenomen door het Frans-Italiaanse brillenconcern EssilorLuxottica. De Europese aandelenmarkten deden op de laatste dag van het tweede kwartaal een stap terug na tegenvallende industriecijfers uit China en Japan. Daarnaast werd uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 728,66 punten. De hoofdindex boekte in de eerste zes maanden van 2021 een winst van dik 16 procent. De MidKap daalde woensdagochtend 0,5 procent tot 1038,63 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,3 procent. De Londense FTSE-index verloor 0,7 procent. Uit een nieuwe raming bleek dat de Britse economie in het eerste kwartaal iets harder is gekrompen dan eerder gedacht.
Het inflatiecijfer van de eurozone had weinig impact op de aandelenhandel. Volgens statistiekbureau Eurostat nam de inflatie in juni af tot 1,9 procent op jaarbasis, van 2 procent in mei. Dat kwam omdat de energieprijzen en de prijzen van bepaalde diensten minder sterk stegen dan een maand eerder. De oplopende inflatie speelde de laatste tijd een belangrijke rol op de financiële markten, omdat centrale banken daardoor mogelijk eerder de rente zouden kunnen verhogen.
GrandVision
GrandVision (plus 14 procent) was de grote winnaar in de MidKap. De eigenaar van brillenmerk Ray-Ban heeft besloten de overnamedeal toch door te zetten en de volle overnameprijs van 7,3 miljard euro te betalen. Vorige week oordeelde het Zwitserse arbitragehof nog dat GrandVision zich niet aan de overnameovereenkomst heeft gehouden, waardoor EssilorLuxottica zich zonder boete kon terugtrekken uit de deal. EssilorLuxottica won 0,5 procent in Milaan en investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, steeg 4,5 procent in Amsterdam.
Staalproducent ArcelorMittal kampte met de tegenvallende macro-economische cijfers uit China en was de grootste daler in de AEX met een verlies van 2,5 procent. Supermarktconcern Ahold Delhaize, bierbrouwer Heineken en vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield waren de sterkste stijgers met winsten tot 0,6 procent. Bij de middelgrote bedrijven stonden advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenfabrikant Alfen onderaan met minnen van 2,6 en 2,3 procent.
De euro was 1,1895 dollar waard, tegen 1,1906 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 73,41 dollar. Brentolie klom 0,3 procent in prijs tot 75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jonge ondernemers hebben dit jaar 1 miljoen euro meer nodig om bij de honderd rijkste 'selfmade' miljonairs onder de 40 jaar te horen. Er is nu minimaal 18 miljoen euro nodig voor een plekje in de lijst van zakenblad Quote. Het gezamenlijke vermogen van de honderd rijkste jonge ondernemers is in een jaar met 6 procent gegroeid, tot bijna 6,4 miljard euro.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Eurostar heeft opnieuw meer treinreizigers van en naar Nederland vervoerd. Dat meldt de spoorvervoerder in de jaarcijfers over 2025. Het bedrijf kondigt ook nieuwe internationale routes aan, waaronder de verbinding tussen Amsterdam en het Zwitserse Genève.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.
9 uur geleden