Opstootjes en arrestaties bij landelijke staking in België
BRUSSEL (ANP/DPA) - Bij een landelijke staking in België zijn opstootjes ontstaan tussen de politie en demonstranten. Volgens de Belgische zender VRT zijn er al arrestaties geweest in Brussel. VRT meldt dat een man met een hamer is opgepakt.
Volgens de vakbonden zijn zeker 100.000 mensen de straten opgegaan in Brussel uit protest tegen plannen van de nieuwe Belgische regering om de arbeidsmarkt te hervormen. Daarbij zouden onder meer pensioenen geraakt worden. Ook luchtverkeersleiders en het openbaar vervoer in de hoofdstad doen mee. De luchthaven van Brussel is door de actie platgelegd.
Personeel van de Belgische nationale spoorwegen doet niet mee, maar dat is om ervoor te kunnen zorgen dat er zoveel mogelijk mensen naar Brussel kunnen afreizen om mee te kunnen doen aan de protesten.
Waterkanon
De politie zei dat ongeveer 60.000 demonstranten in Brussel betogen. Volgens persbureau AFP is er een waterkanon ingezet, net als traangas, nadat voorwerpen naar de politie waren gegooid, waaronder een brandblusser. Demonstranten hadden borden bij met teksten dat de rijken meer belasting moeten betalen en dat ze niet opgelicht willen worden door de regering.
In januari was er ook al een grote staking tegen de plannen om onder meer pensioenen te hervormen. Daar deden in Brussel toen ongeveer 30.000 mensen aan mee.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
10 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
12 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
14 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
16 uur geleden