Opstandelingen Myanmar nemen politiebureau in en doden militairen
YANGON (ANP/RTR) - Myanmarese opstandelingen die de wapens hebben opgenomen tegen de junta uit onvrede over de coup, hebben in de oostelijke stad Mobye een politiebureau ingenomen en daarbij dertien soldaten gedood, melden lokale media. Ook namen de opstandelingen vier man gevangen.
Op sociale media zijn beelden van de aanval gedeeld. Daarop zijn ook de lichamen van meerdere gedode soldaten te zien. Volgens een van de opstandelingen heeft de zogeheten Volksverdedigingsmacht het politiebureau in brand gezet en raakten twee burgers gewond tijdens de gevechten.
De junta heeft de laatste dagen vaker met gewapend verzet te maken gekregen. Zo is er zondag ook bij de Chinese grens een vuurgevecht geweest en hebben rebellen van de Kachin-minderheid zaterdag een jademijn bij de Indiase grens aangevallen.
Het leger greep in begin februari de macht en zette de kopstukken van de democratisch gekozen burgerregering vast op beschuldiging van onder meer verkiezingsfraude. De junta dreigt de partij van regeringsleider Aung San Suu Kyi, de NLD, te verbieden en te ontbinden. De Europese Commissie veroordeelde dat plan zondag.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
57 minuten geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
8 uur geleden