Opstandelingen Myanmar nemen politiebureau in en doden militairen
YANGON (ANP/RTR) - Myanmarese opstandelingen die de wapens hebben opgenomen tegen de junta uit onvrede over de coup, hebben in de oostelijke stad Mobye een politiebureau ingenomen en daarbij dertien soldaten gedood, melden lokale media. Ook namen de opstandelingen vier man gevangen.
Op sociale media zijn beelden van de aanval gedeeld. Daarop zijn ook de lichamen van meerdere gedode soldaten te zien. Volgens een van de opstandelingen heeft de zogeheten Volksverdedigingsmacht het politiebureau in brand gezet en raakten twee burgers gewond tijdens de gevechten.
De junta heeft de laatste dagen vaker met gewapend verzet te maken gekregen. Zo is er zondag ook bij de Chinese grens een vuurgevecht geweest en hebben rebellen van de Kachin-minderheid zaterdag een jademijn bij de Indiase grens aangevallen.
Het leger greep in begin februari de macht en zette de kopstukken van de democratisch gekozen burgerregering vast op beschuldiging van onder meer verkiezingsfraude. De junta dreigt de partij van regeringsleider Aung San Suu Kyi, de NLD, te verbieden en te ontbinden. De Europese Commissie veroordeelde dat plan zondag.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
16 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
18 uur geleden