Opstandelingen Myanmar nemen politiebureau in en doden militairen
YANGON (ANP/RTR) - Myanmarese opstandelingen die de wapens hebben opgenomen tegen de junta uit onvrede over de coup, hebben in de oostelijke stad Mobye een politiebureau ingenomen en daarbij dertien soldaten gedood, melden lokale media. Ook namen de opstandelingen vier man gevangen.
Op sociale media zijn beelden van de aanval gedeeld. Daarop zijn ook de lichamen van meerdere gedode soldaten te zien. Volgens een van de opstandelingen heeft de zogeheten Volksverdedigingsmacht het politiebureau in brand gezet en raakten twee burgers gewond tijdens de gevechten.
De junta heeft de laatste dagen vaker met gewapend verzet te maken gekregen. Zo is er zondag ook bij de Chinese grens een vuurgevecht geweest en hebben rebellen van de Kachin-minderheid zaterdag een jademijn bij de Indiase grens aangevallen.
Het leger greep in begin februari de macht en zette de kopstukken van de democratisch gekozen burgerregering vast op beschuldiging van onder meer verkiezingsfraude. De junta dreigt de partij van regeringsleider Aung San Suu Kyi, de NLD, te verbieden en te ontbinden. De Europese Commissie veroordeelde dat plan zondag.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
33 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.
3 uur geledenMALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
5 uur geleden