Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opstandelingen Myanmar nemen politiebureau in en doden militairen

Opstandelingen Myanmar nemen politiebureau in en doden militairen

YANGON (ANP/RTR) - Myanmarese opstandelingen die de wapens hebben opgenomen tegen de junta uit onvrede over de coup, hebben in de oostelijke stad Mobye een politiebureau ingenomen en daarbij dertien soldaten gedood, melden lokale media. Ook namen de opstandelingen vier man gevangen.

Op sociale media zijn beelden van de aanval gedeeld. Daarop zijn ook de lichamen van meerdere gedode soldaten te zien. Volgens een van de opstandelingen heeft de zogeheten Volksverdedigingsmacht het politiebureau in brand gezet en raakten twee burgers gewond tijdens de gevechten.

De junta heeft de laatste dagen vaker met gewapend verzet te maken gekregen. Zo is er zondag ook bij de Chinese grens een vuurgevecht geweest en hebben rebellen van de Kachin-minderheid zaterdag een jademijn bij de Indiase grens aangevallen.

Het leger greep in begin februari de macht en zette de kopstukken van de democratisch gekozen burgerregering vast op beschuldiging van onder meer verkiezingsfraude. De junta dreigt de partij van regeringsleider Aung San Suu Kyi, de NLD, te verbieden en te ontbinden. De Europese Commissie veroordeelde dat plan zondag.

Meer uit Buitenland

VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

1 minuut geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

1 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

7 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

11 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

11 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

11 uur geleden