Opsporingsdiensten waarschuwen: harde aanpak coronafraudeurs
DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs van de Belastingdienst en de inspectiedienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid letten extra op fraude met steunmaatregelen tegen de coronacrisis. Het opsporen en oppakken van verdachten heeft prioriteit, laten de instanties weten. Verdachten komen bovendien snel voor de rechter, heeft het Openbaar Ministerie toegezegd.
Om bedrijven, werknemers en zzp'ers te helpen de coronacrisis te doorstaan, heeft het kabinet voor tientallen miljarden steunmaatregelen getroffen. Ondernemers kunnen loonsubsidie en compensatie voor geleden schade aanvragen, belastingregels zijn versoepeld en kredieten verruimd.
Maar omdat dat op stel en sprong moest en er geen tijd was voor waarborgen tegen fraude, kunnen kwaadwillenden eenvoudig misbruik maken van de regelingen, erkent het kabinet. De verantwoordelijke bewindslieden deden daarom al meermaals een klemmend beroep op de eerlijkheid en het fatsoen van de Nederlanders.
Onacceptabel
De FIOD en de Opsporingsdienst van de Inspectie SZW "geven prioriteit aan het opsporen en oppakken" van mensen die aan die oproep geen boodschap hebben, waarschuwen ze. De politie, toezichthouders en private partijen helpen daarbij. Zij geven aanwijzingen voor fraude door aan de diensten.
"Fraude is onacceptabel", benadrukken de FIOD en de Inspectie SZW. Ze wijzen erop dat zulk gedrag "werknemers en bedrijven die het echt nodig hebben en er recht op hebben, benadeelt. En daarmee benadeelt het de hele maatschappij."
De diensten roepen mensen die anderen van fraude verdenken op om daarvan melding te maken.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
12 uur geleden