Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opsporingsbericht met foto ontsnapte 'tattookiller' verspreid

Opsporingsbericht met foto ontsnapte 'tattookiller' verspreid

SCHIEDAM (ANP) - De politie heeft donderdag de foto en de naam verspreid van een van de zogenoemde 'tattookillers'. Deze verdachte, Cor P. (36), ging er deze week vandoor nadat hij zijn enkelband had doorgeknipt. Hij was vrijgelaten na het uitzitten van het grootste deel van een straf voor een ander misdrijf. Hij is spoorloos en wordt gezocht.

Een gespecialiseerd opsporingsteam van de politie, FastNL, is sindsdien bezig de man op te sporen. Hij is dinsdag voor het laatst gezien in Schiedam. De politie laat weten dat de man bekend staat als vuurwapengevaarlijk. Mensen wordt geadviseerd hem niet te benaderen als hij gezien wordt, maar 112 te bellen.

P. en drie anderen worden verdacht van de liquidatie van Onno Kuut in 2009. De vier zouden Kuut (30) destijds hebben gemarteld en met een mes hebben omgebracht. Daarna zouden ze zijn lichaam in de duinen van Hoek van Holland hebben begraven. Kuut behoorde ook tot de 'tattookillers'. Dit veronderstelde moordcommando dankt zijn sinistere naam aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren en 'wees daadkrachtig' betekenen.

Het proces tegen de vier loopt anders dan gebruikelijk. Het OM heeft vorig voorjaar al tegen alle vier een levenslange celstraf geëist. Het vonnis werd eind mei opeens uitgesteld om nog vijf getuigen te kunnen horen.

Meer uit Binnenland

Verdachte ontkent betrokkenheid bij bendegeweld in Haarlem

ALKMAAR (ANP) - Een 18-jarige verdachte heeft maandag in de rechtbank ontkend dat hij betrokken was bij bendegeweld in de Haarlemse wijk Schalkwijk, waarbij iemand uit Heemskerk een wapen in zijn mond kreeg geduwd. Maar volgens het Openbaar Ministerie was Faris-Dien W. "van a tot z onderdeel van een gerichte wraakactie".

57 minuten geleden
Amsterdam zag vorig jaar meer zedenmisdrijven en minder moorden

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zedenmisdrijven in Amsterdam is vorig jaar gestegen naar 1005. Dat is een stijging van 30 procent ten opzichte van 2024, zo komt naar voren uit een jaaroverzicht van de Amsterdamse politie. Dat is relatief gezien een stuk hoger dan landelijk, waar de stijging 13 procent is.

1 uur geleden
Burgemeesters tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB), Regioburgemeesters en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn kritisch over het voorgestelde verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Dat schrijven ze in een brief aan het kabinet.

1 uur geleden
In 2025 recordaantal demonstraties in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is vorig jaar een recordaantal demonstraties geweest. Mensen gingen 3323 keer de straat op, 10 procent meer dan in 2024 en zelfs een verdubbeling ten opzichte van 2023, blijkt uit cijfers die burgemeester Femke Halsema aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De meeste betogingen (3203) waren vooraf aangemeld bij de gemeente.

2 uur geleden
ON! moet geld terugbetalen na bijdrage aan rechtszaak Blommestijn

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) moet geld terugbetalen aan het Commissariaat voor de Media (CvdM) omdat de omroep onterecht advocaatkosten heeft betaald in de rechtszaak tegen Raisa Blommestijn. Dat heeft het CvdM maandagmiddag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Laatste tickets Nijmeegse Vierdaagse uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.

6 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel blijft boven de limiet

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA slaagt er niet in om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de grens van 2000 te krijgen. Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel mensen in het complex. Dat is nu twee weken achter elkaar het geval, de langste periode sinds november.

6 uur geleden