Opsporingsbericht Bouterse pas na niet nakomen afspraak
PARAMARIBO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Desi Bouterse nog tot dinsdagavond lokale tijd de kans gegeven om zichzelf te melden. Zijn advocaat had eerder die dag gevraagd of hij om gezondheidsredenen opgenomen kon worden in een zorghotel. Pas toen de oud-president niet kwam opdagen, is een opsporingsgsbevel uitgevaardigd.
Het Openbaar Ministerie had na overleg met Bouterses advocaat ingestemd met het voorstel. Hij moest zich die avond om 18.00 uur melden. Zijn medeveroordeelde Iwan Dijksteel werd nog steeds verwacht bij een gevangenis. Beide veroordeelden bleven weg. Daarop zijn er dinsdagnacht huiszoekingen geweest op hun woonadressen. Zij waren niet thuis.
De procureur-generaal heeft de twee op de nationale opsporingslijst geplaatst en laat hen internationaal opsporen door Interpol, meldt het Openbaar Ministerie woensdagmiddag lokale tijd in een persbericht.
Meer uit Buitenland
ADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
7 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
8 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Verenigde Staten moeten aan zeven voorwaarden voldoen voordat Iran de Straat van Hormuz heropent, stelt de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammed Bagher Ghalibaf.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een persoon op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
11 uur geleden