Opsporingsbericht Bouterse pas na niet nakomen afspraak
PARAMARIBO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Desi Bouterse nog tot dinsdagavond lokale tijd de kans gegeven om zichzelf te melden. Zijn advocaat had eerder die dag gevraagd of hij om gezondheidsredenen opgenomen kon worden in een zorghotel. Pas toen de oud-president niet kwam opdagen, is een opsporingsgsbevel uitgevaardigd.
Het Openbaar Ministerie had na overleg met Bouterses advocaat ingestemd met het voorstel. Hij moest zich die avond om 18.00 uur melden. Zijn medeveroordeelde Iwan Dijksteel werd nog steeds verwacht bij een gevangenis. Beide veroordeelden bleven weg. Daarop zijn er dinsdagnacht huiszoekingen geweest op hun woonadressen. Zij waren niet thuis.
De procureur-generaal heeft de twee op de nationale opsporingslijst geplaatst en laat hen internationaal opsporen door Interpol, meldt het Openbaar Ministerie woensdagmiddag lokale tijd in een persbericht.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
30 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
1 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden