Opsporingsbericht Bouterse pas na niet nakomen afspraak
PARAMARIBO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Desi Bouterse nog tot dinsdagavond lokale tijd de kans gegeven om zichzelf te melden. Zijn advocaat had eerder die dag gevraagd of hij om gezondheidsredenen opgenomen kon worden in een zorghotel. Pas toen de oud-president niet kwam opdagen, is een opsporingsgsbevel uitgevaardigd.
Het Openbaar Ministerie had na overleg met Bouterses advocaat ingestemd met het voorstel. Hij moest zich die avond om 18.00 uur melden. Zijn medeveroordeelde Iwan Dijksteel werd nog steeds verwacht bij een gevangenis. Beide veroordeelden bleven weg. Daarop zijn er dinsdagnacht huiszoekingen geweest op hun woonadressen. Zij waren niet thuis.
De procureur-generaal heeft de twee op de nationale opsporingslijst geplaatst en laat hen internationaal opsporen door Interpol, meldt het Openbaar Ministerie woensdagmiddag lokale tijd in een persbericht.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische politie heeft gezegd 73 vrijwilligers vrij te hebben gelaten die eerder woensdag waren opgepakt toen ze Palestijnen hielpen met de olijvenoogst op de Westelijke Jordaanoever. Ook Brad Lander, een kandidaat van de Amerikaanse Democratische Partij voor het Congres, meldt op X dat hij is vrijgelaten.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
4 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.
6 uur geledenDIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.
7 uur geleden