Opsporingsbericht Bouterse pas na niet nakomen afspraak
PARAMARIBO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft Desi Bouterse nog tot dinsdagavond lokale tijd de kans gegeven om zichzelf te melden. Zijn advocaat had eerder die dag gevraagd of hij om gezondheidsredenen opgenomen kon worden in een zorghotel. Pas toen de oud-president niet kwam opdagen, is een opsporingsgsbevel uitgevaardigd.
Het Openbaar Ministerie had na overleg met Bouterses advocaat ingestemd met het voorstel. Hij moest zich die avond om 18.00 uur melden. Zijn medeveroordeelde Iwan Dijksteel werd nog steeds verwacht bij een gevangenis. Beide veroordeelden bleven weg. Daarop zijn er dinsdagnacht huiszoekingen geweest op hun woonadressen. Zij waren niet thuis.
De procureur-generaal heeft de twee op de nationale opsporingslijst geplaatst en laat hen internationaal opsporen door Interpol, meldt het Openbaar Ministerie woensdagmiddag lokale tijd in een persbericht.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
9 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
10 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
11 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden