Opsporingsbeelden aanslagen Poolse supermarkten in Crime Desk
AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoeksteam van de politie dat zich bezighoudt met de recente vijf aanslagen op Poolse supermarkten roept opnieuw de hulp van het publiek in. In het RTL5-programma Crime Desk worden maandagavond beelden vertoond van voertuigen en personen. De politie vermoedt dat die met de aanslagen in december en januari te maken hebben.
Sinds december zijn vijf ontploffingen geweest bij Poolse supermarkten, die worden gerund door Irakese Koerden. In december waren explosies bij supermarkten in Aalsmeer, Heeswijk-Dinther en twee keer bij dezelfde winkel in Beverwijk. In januari was opnieuw een aanslag op een Poolse supermarkt. Toen was de winkel Warszawa XL aan het Paletplein in Tilburg het doelwit, van dezelfde familie die ook de supermarkten in Aalsmeer en Beverwijk exploiteert.
Een politiewoordvoerster zegt dat het rechercheteam in het RTL-programma meerdere nieuwe bewakingsbeelden kan laten zien die zijn gemaakt bij verschillende getroffen supermarkten. "Daarop zijn auto's en verdachten te zien, maar ook mensen die we graag zouden spreken", zegt de woordvoerster. "Het onderzoeksteam heeft vorderingen gemaakt, we kunnen echt weer wat nieuwe beelden delen."
Één groep daders
De politie vermoedt dat er een verband is tussen de vijf aanslagen en houdt er sterk rekening mee dat één groep daders verantwoordelijk is voor de explosies. Bij meerdere aanslagen zijn resten aangetroffen van jerrycans, vermoedelijk steeds van hetzelfde soort. Het gaat om gele jerrycans die bij Shell-tankstations te koop zijn. Mogelijk zijn de jerrycans kort voor de aanslagen gevuld bij een benzinestation, vertelde de politie eerder in Opsporing Verzocht.
Van een verdachte die waarschijnlijk betrokken was bij de ontploffing in Heeswijk-Dinther werd in december een foto openbaar gemaakt. Dat leidde tot een aantal tips, maar de gouden tip zat er niet tussen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
12 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
5 uur geleden