Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opslagtanks Vopak weer wat voller na krimp door recordprijs olie

Opslagtanks Vopak weer wat voller na krimp door recordprijs olie

ROTTERDAM (ANP) - De opslagtanks van Vopak zitten weer wat voller dan tijdens de eerste maanden van dit jaar. Door de hoge olieprijzen en de grote vraag naar olie was er even minder behoefte aan opslagcapaciteit bij het tankopslagbedrijf, maar in het tweede kwartaal zag Vopak dit weer toenemen. Vooral door een grotere behoefte in Europa, waar het Nederlandse bedrijf een belangrijke speler in de haven van Rotterdam is, en Afrika kwamen de opslagen voller te zitten.

De gemiddelde bezettingsgraad van de opslagtanks bedroeg tussen april en juni 87 procent. Dat was 84 procent in het eerste kwartaal van dit jaar en 88 procent een jaar eerder. Mogelijk troffen bedrijven de afgelopen maanden voorbereidingen voor eventuele tekorten. Steeds meer bedrijven en landen doen vanwege de oorlog in Oekraïne Russische olie in de ban. Later dit jaar gaat een EU-breed importverbod op Russische olie in die over zee wordt aangevoerd.

De oorlog in Oekraïne heeft maar in beperkte mate direct invloed op Vopak, maar vooral de bedrijfsvoering van de Europoortterminal in de haven van Rotterdam wordt er door geraakt. De Botlekterminal bij Rotterdam presteert beneden de doelen door tegenvallende omzetverwachtingen, de oplopende inflatie en gestegen personeelskosten.

Met de hoge prijzen voor ook gas, dat Vopak net als onder meer biobrandstoffen en chemicaliën opslaat, kreeg het bedrijf het afgelopen kwartaal op jaarbasis meer geld binnen. Dat was de Nederlandse onderneming alleen ook alweer kwijt doordat het zelf ook meer geld moest uitgeven aan onder meer energie. Daardoor viel de nettowinst, gecorrigeerd voor bijvoorbeeld afschrijvingen, de afgelopen drie maanden met 53,5 miljoen euro zo'n 20 miljoen euro lager uit dan een kwartaal eerder en in dezelfde periode een jaar geleden.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

3 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

9 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

10 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

15 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden