Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Opslagruimtes leveren Shurgard meer huur op

Opslagruimtes leveren Shurgard meer huur op

LUXEMBURG (ANP) - Opslagruimteverhuurbedrijf Shurgard heeft vorig jaar meer verdiend dan een jaar eerder. Het in Luxemburg gevestigde bedrijf profiteerde van het economisch herstel, waardoor ook ondernemers weer meer behoefte hadden aan extra ruimte om hun spullen te stallen. Tegelijkertijd breidde het bedrijf verder uit, bijvoorbeeld in Nederland.

De verhuur van opslagruimtes leverde Shurgard vorig jaar 8 procent meer op dan in 2020. Dat kwam deels door door huurverhogingen, die het bedrijf bijvoorbeeld in Nederland doorvoerde. Daarnaast steeg het aantal locaties in Europa met twaalf tot een totaal van 254.

In Nederland waren er onder andere vernieuwde locaties in Gouda en Amsterdam. Ook opende het bedrijf een nieuw complex in Den Haag. Komende jaren breidt het bedrijf, dat ook in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk actief is, verder uit in de Randstad. Tot en met 2024 wil Shurgard jaarlijks 90.000 vierkante meter aan nieuwe opslagruimte toevoegen aan zijn portefeuille.

Onder de streep noteerde het bedrijf een winst van 447,6 miljoen euro, tegenover net geen 290 miljoen euro een jaar eerder. Die forse winststijging is voor een groot deel te danken aan opwaarderingen van vastgoed dat Shurgard bezit. Het operationele resultaat uit de verhuur van opslagboxen steeg met bijna 11 procent tot 188 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

1 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

2 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

3 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

3 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

4 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

6 uur geleden