Opslagruimtes leveren Shurgard meer huur op
LUXEMBURG (ANP) - Opslagruimteverhuurbedrijf Shurgard heeft vorig jaar meer verdiend dan een jaar eerder. Het in Luxemburg gevestigde bedrijf profiteerde van het economisch herstel, waardoor ook ondernemers weer meer behoefte hadden aan extra ruimte om hun spullen te stallen. Tegelijkertijd breidde het bedrijf verder uit, bijvoorbeeld in Nederland.
De verhuur van opslagruimtes leverde Shurgard vorig jaar 8 procent meer op dan in 2020. Dat kwam deels door door huurverhogingen, die het bedrijf bijvoorbeeld in Nederland doorvoerde. Daarnaast steeg het aantal locaties in Europa met twaalf tot een totaal van 254.
In Nederland waren er onder andere vernieuwde locaties in Gouda en Amsterdam. Ook opende het bedrijf een nieuw complex in Den Haag. Komende jaren breidt het bedrijf, dat ook in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk actief is, verder uit in de Randstad. Tot en met 2024 wil Shurgard jaarlijks 90.000 vierkante meter aan nieuwe opslagruimte toevoegen aan zijn portefeuille.
Onder de streep noteerde het bedrijf een winst van 447,6 miljoen euro, tegenover net geen 290 miljoen euro een jaar eerder. Die forse winststijging is voor een groot deel te danken aan opwaarderingen van vastgoed dat Shurgard bezit. Het operationele resultaat uit de verhuur van opslagboxen steeg met bijna 11 procent tot 188 miljoen euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
19 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
2 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
4 uur geleden