Opslagruimtes leveren Shurgard meer huur op
LUXEMBURG (ANP) - Opslagruimteverhuurbedrijf Shurgard heeft vorig jaar meer verdiend dan een jaar eerder. Het in Luxemburg gevestigde bedrijf profiteerde van het economisch herstel, waardoor ook ondernemers weer meer behoefte hadden aan extra ruimte om hun spullen te stallen. Tegelijkertijd breidde het bedrijf verder uit, bijvoorbeeld in Nederland.
De verhuur van opslagruimtes leverde Shurgard vorig jaar 8 procent meer op dan in 2020. Dat kwam deels door door huurverhogingen, die het bedrijf bijvoorbeeld in Nederland doorvoerde. Daarnaast steeg het aantal locaties in Europa met twaalf tot een totaal van 254.
In Nederland waren er onder andere vernieuwde locaties in Gouda en Amsterdam. Ook opende het bedrijf een nieuw complex in Den Haag. Komende jaren breidt het bedrijf, dat ook in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk actief is, verder uit in de Randstad. Tot en met 2024 wil Shurgard jaarlijks 90.000 vierkante meter aan nieuwe opslagruimte toevoegen aan zijn portefeuille.
Onder de streep noteerde het bedrijf een winst van 447,6 miljoen euro, tegenover net geen 290 miljoen euro een jaar eerder. Die forse winststijging is voor een groot deel te danken aan opwaarderingen van vastgoed dat Shurgard bezit. Het operationele resultaat uit de verhuur van opslagboxen steeg met bijna 11 procent tot 188 miljoen euro.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiƫn Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.
5 uur geleden