Opslagruimtes leveren Shurgard meer huur op
LUXEMBURG (ANP) - Opslagruimteverhuurbedrijf Shurgard heeft vorig jaar meer verdiend dan een jaar eerder. Het in Luxemburg gevestigde bedrijf profiteerde van het economisch herstel, waardoor ook ondernemers weer meer behoefte hadden aan extra ruimte om hun spullen te stallen. Tegelijkertijd breidde het bedrijf verder uit, bijvoorbeeld in Nederland.
De verhuur van opslagruimtes leverde Shurgard vorig jaar 8 procent meer op dan in 2020. Dat kwam deels door door huurverhogingen, die het bedrijf bijvoorbeeld in Nederland doorvoerde. Daarnaast steeg het aantal locaties in Europa met twaalf tot een totaal van 254.
In Nederland waren er onder andere vernieuwde locaties in Gouda en Amsterdam. Ook opende het bedrijf een nieuw complex in Den Haag. Komende jaren breidt het bedrijf, dat ook in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk actief is, verder uit in de Randstad. Tot en met 2024 wil Shurgard jaarlijks 90.000 vierkante meter aan nieuwe opslagruimte toevoegen aan zijn portefeuille.
Onder de streep noteerde het bedrijf een winst van 447,6 miljoen euro, tegenover net geen 290 miljoen euro een jaar eerder. Die forse winststijging is voor een groot deel te danken aan opwaarderingen van vastgoed dat Shurgard bezit. Het operationele resultaat uit de verhuur van opslagboxen steeg met bijna 11 procent tot 188 miljoen euro.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
9 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
12 uur geleden