'Opschorten interlandelijke adoptie zet kinderen in de kou'
DEN HAAG (ANP) - Het opschorten van interlandelijke adoptie zet kinderen die in de toekomst op nieuwe gezinnen wachten op een onheuse wijze in de kou. Dat zegt de Nederlandse Adoptie Stichting (NAS) in een reactie op het besluit van minister Sander Dekker van Rechtsbescherming.
"De NAS roept de Tweede Kamer op om niet akkoord te gaan met de opschorting van de adopties omdat deze vooral de kinderen raakt die juist het meeste baat hebben bij adoptie", aldus algemeen directeur van de stichting Arnold Schouten. Ook zou de "drastische maatregel" volgens de stichting illegale adoptie in de hand werken.
Verder zegt de stichting "onaangenaam verrast" te zijn over de "beperkte en slecht onderbouwde wijze" waarop de aanbevelingen van de commissie-Joustra tot stand zijn gekomen. Zo worden er in het rapport uitspraken gedaan over de huidige praktijk van adoptie vanuit Haïti maar zou de commissie geen onderzoek hebben gedaan bij de NAS, die de Nederlandse vergunninghouder is voor dat land.
Pijnlijk en verdrietig
Verder noemt de stichting het samenhangende beeld van het onderzoek "pijnlijk en verdrietig". "We leven mee met degenen die hierdoor geraakt zijn en hopen dat zij goede ondersteuning krijgen". De adoptiestichting hoopt dat alle betrokken partijen samen kunnen bekijken op welke manier een herziening van het adoptiesysteem kan worden vormgegeven.
Maandag maakte minister Dekker bekend dat interlandelijke adoptie per direct wordt opgeschort, naar aanleiding van een vernietigend rapport over het adoptiesysteem. Ongeveer 450 adoptiedossiers van Nederlanders die een kind uit het buitenland wilden adopteren, worden niet meer afgerond. Ouderparen die al in beginsel toestemming hebben gekregen om een kind naar Nederland te halen, mogen "na uitvoering van een extra toets" die procedure afronden.
De adoptiestichting A New Way, dat bemiddelt in de Verenigde Staten, is geschrokken van het rapport en is niet te spreken over de manier waarop de adoptie wordt stilgezet. "Wij hechten eraan te benadrukken dat er door de commissie geen onderzoek is gedaan bij ANW naar VS-dossiers. Daarnaast zijn wij overvallen door de wijze waarop de minister, zonder nadere openbare weging van het onderzoek, de draconisch maatregel tot het tijdelijke algeheel stopzetten van adoptie in zijn geheel en per direct heeft afgekondigd. Hiermee worden kinderen in de kou gezet die nu en in de nabije toekomst nog op nieuwe gezinnen wachten en ook voor de ouders die adoptie overwegen of nog bezig zijn met de verkrijging van de Beginsel Toestemming is dit een grote klap."
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
5 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
17 uur geleden