Oproepen in Japan tot hogere prijzen voor toeristen om drukte
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - In Japan gaan er steeds meer stemmen op voor hogere prijzen van bijvoorbeeld tickets van bezienswaardigheden voor toeristen. Het Aziatische land ontvangt namelijk grote aantallen buitenlandse bezoekers wat heeft geleid tot klachten over drukte en ook ongepast gedrag. Door hogere prijzen zouden die bezoekersaantallen binnen de perken gehouden kunnen worden, terwijl de inkomsten uit toerisme op peil blijven.
Volgens het Japanse nationale toerismebureau kwamen er in mei ruim 3 miljoen buitenlandse toeristen naar het land. Het is de derde maand op rij dat het om meer dan 3 miljoen gaat. Door de zwakke yen is een reis naar Japan betaalbaarder geworden, wat dus helpt bij het toerisme.
Maar steeds meer Japanners ergeren zich aan de drukte, bijvoorbeeld omdat bezienswaardigheden en andere attracties te druk zijn om te bezoeken of omdat er amper ruimte is in het openbaar vervoer.
Hogere prijzen
De burgemeester van de westelijke stad Himeij heeft nu gezegd dat dat hij fors hogere prijzen wil vragen voor buitenlanders die een bezoek brengen aan het beroemde eeuwenoude Himeij-kasteel. Dat kasteel staat op de Werelderfgoedlijst en behoort tot de belangrijkste bezienswaardigheden van Japan. De burgemeester wil nu een prijs voor toegang voor buitenlanders gaan vragen van ongeveer 30 dollar, en 5 dollar voor lokale bezoekers. Nu zijn ticketprijzen voor volwassenen ruim 6 dollar per kaartje.
De gouverneur van de prefectuur Osaka heeft gezegd dat plan te steunen en ook hogere toegangsprijzen te willen vragen voor buitenlandse bezoekers van het Osaka-kasteel, wat ook tot de belangrijkste toeristische trekpleisters van Japan behoort.
Fuji
Er zijn al beperkingen opgelegd bij het aantal bezoekers dat deze zomer de beroemde berg Fuji mag beklimmen om drukte en vervuiling met zwerfafval te verminderen. Per dag mogen er 4000 mensen naar de top van de berg. Zij moeten een kaartje kopen van ruim 13 dollar. Fuji, een vulkaan, is met 3776 meter de hoogste berg van Japan.
Klachten over buitenlandse bezoekers waren ook de reden dat de plaats Fujikawaguchiko een soort scherm heeft opgehangen dat overlast moet tegengaan van toeristen die foto's maken van Fuji. Inwoners klaagden dat buitenlanders overlast veroorzaakten door tegenover een filiaal van een bekende supermarktketen een foto te maken van zowel de winkel als Fuji op de achtergrond. Zij lieten afval achter op straat en hielden zich niet aan de verkeersregels.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geleden