Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep Vegetarische Slager voor EU-promotie 'vegetarisch vlees'

Oproep Vegetarische Slager voor EU-promotie 'vegetarisch vlees'

DEN HAAG (ANP) - De Vegetarische Slager roept vicevoorzitter Frans Timmermans van de Europese Commissie op om de huidige vleessubsidies van de EU te gebruiken voor het promoten van klimaatvriendelijk, vegetarisch vlees. Het merk heeft hiervoor een oproep in de landelijke dagbladen geplaatst.

Timmermans is verantwoordelijk voor de zogenoemde Green Deal die tot een klimaatneutrale EU moet leiden in 2050. Europa geeft volgens De Vegetarische Slager tientallen miljoenen euro’s per jaar uit aan campagnes ter promotie van vlees, terwijl de Nederlandse overheid de vleesconsumptie probeert te verminderen om het klimaatprobleem aan te pakken. De Vegetarische Slager heeft daarom zich bij de EU aangemeld als vleessubsidie-kandidaat om met het geld ook "vegetarisch vleesch" onder de aandacht te brengen.

"Het is onbegrijpelijk dat vleesproducenten subsidie krijgen vanuit de EU, terwijl vegetarisch vlees, dat in smaak en structuur vlees identiek blijkt te kunnen zijn, over het hoofd wordt gezien. We hopen dat we met dit initiatief de EU laten inzien dat vegetarisch vleesch een eerlijke kans verdient op dezelfde subsidie", aldus Jaap Korteweg, oprichter van De Vegetarische Slager.

Het bedrijf zet komende week, tijdens de Nationale Week Zonder Vlees het initiatief 'subsidiespecktakel’ op om alternatieven voor vlees onder de aandacht te brengen.

Meer uit Binnenland

RSJ: meer doen om gevangenen makkelijker te laten stemmen

DEN HAAG (ANP) - Er moet meer worden gedaan om stemmen makkelijker te maken voor gevangenen, vindt de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming (RSJ). Nu gebeurt er nog te weinig voor deze groep. "Daarmee gaan veel stemmen verloren", concludeert de raad.

16 minuten geleden
Schipper watertaxi kan zich ongeluk niet herinneren

LEEUWARDEN (ANP) - De schipper van watertaxi Stormloper kan zich de aanvaring met de snelboot Tiger op de Waddenzee niet herinneren. Hij lijdt aan een vorm van geheugenverlies. Dit bleek dinsdag bij de start van de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee op 21 oktober 2022, die vier opvarenden het leven kostte.

18 minuten geleden
Nieuw kunstgras tegen hittestress sporters Amsterdam en Haarlem

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam en Haarlem gaan nieuwe kunstgrassportvelden aanleggen die toekomstbestendig zijn. De velden worden zo gemaakt dat de bespelers minder last hebben van hitte. Onder de velden wordt regenwater opgeslagen dat in droge periodes kan worden gebruikt om bij warm weer de velden te koelen. Kunstgrasvelden kunnen in de zomer extreem warm worden, tot wel 70 graden, en regenbuien worden steeds intenser en langduriger.

32 minuten geleden
CPB: kind leert meest van leraar die langdurig bij school werkt

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basisschool leren het meest wanneer hun leerkracht langdurig in dienst is van de school. Als er veel verloop is, is dat juist fnuikend voor de kinderen.

2 uur geleden
Klimaatvriendelijke investeringen in vier jaar 80 procent omhoog

DEN HAAG (ANP) - Nederland is de afgelopen jaren in rap tempo meer gaan investeren in klimaatvriendelijke technieken, van elektrische auto's tot zonnepanelen en van warmtepompen tot verzwaring van het elektriciteitsnetwerk. In 2023 telden al deze investeringen volgens het CBS op tot bijna 41 miljard euro. Daarmee bedraagt de toename bijna 80 procent ten opzichte van 2019, exclusief inflatie.

3 uur geleden
Zaak aanvaring Waddenzee begint, spreekrecht voor twee families

LEEUWARDEN (ANP) - Twee families maken gebruik van hun spreekrecht tijdens de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee. De zaak tegen de twee schippers van de snelboot en de watertaxi begint dinsdag in de rechtbank in Leeuwarden.

4 uur geleden
Recordaantal uithalers opgepakt in Antwerpen, helft uit Nederland

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van dit jaar zijn in het havengebied van Antwerpen 166 vermoedelijke uithalers gearresteerd, een recordaantal. De helft van hen heeft de Nederlandse nationaliteit, zo maakte de Belgische politie maandag bekend.

8 uur geleden