Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep tot 'Sturm auf Berlin' na demonstratieverbod

Oproep tot 'Sturm auf Berlin' na demonstratieverbod

BERLIJN (ANP/DPA) - In sociale media in Duitsland is in talrijke reacties op een demonstratieverbod in Berlijn opgeroepen tot een "Sturm auf Berlin". Radicale tegenstanders van de vele coronamaatregelen hebben gezegd dat het verbod massaal genegeerd moet worden. Het is nu de tijd voor een massabeweging tegen de maatregelen, sporen ze het protest aan. Extremisten berichtten volgens Duitse media dat er zaterdag "pas echt zal worden gedemonstreerd" en dat daarbij geweld "ter zelfverdediging" niet zal worden geschuwd.

Veel Duitsers beschouwen de ingrijpende en in deelstaten verschillende maatregelen als strijdig met de grondrechten. Ze zijn in hun ogen ook buiten proporties omdat ze economische schade aanrichten die erger is dan de kwaal, het nieuwe coronavirus.

De autoriteiten in Berlijn hebben woensdag grote demonstraties tegen het coronabeleid komende zaterdag verboden. De aanleiding daartoe vormen betogingen met duizenden bezoekers eerder deze maand, waarbij de coronaregels op grote schaal werden overtreden. "Dit is geen besluit tegen de demonstratievrijheid, maar een besluit voor bescherming tegen infectie", aldus de senator (wethouder) voor interne aangelegenheden in Berlijn.

Diverse organisaties hadden toestemming gevraagd voor bijeenkomsten in de Duitse hoofdstad. Ze wilden onder het motto "bijeenkomst voor de vrijheid" een mars door Berlijn maken en verwachten duizenden deelnemers. Op 1 augustus liepen volgens een opgave van de politie ongeveer 20.000 mensen al protesterend door de straten van Berlijn, velen zonder afstand te houden en zonder mondkapje. Een van de bijeenkomsten werd door de politie beëindigd. De organisatoren zagen overigens veel meer deelnemers: tussen de 800.000 en 1,3 miljoen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

31 minuten geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

1 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

1 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

3 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

7 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

9 uur geleden