Oproep tot 'Sturm auf Berlin' na demonstratieverbod
BERLIJN (ANP/DPA) - In sociale media in Duitsland is in talrijke reacties op een demonstratieverbod in Berlijn opgeroepen tot een "Sturm auf Berlin". Radicale tegenstanders van de vele coronamaatregelen hebben gezegd dat het verbod massaal genegeerd moet worden. Het is nu de tijd voor een massabeweging tegen de maatregelen, sporen ze het protest aan. Extremisten berichtten volgens Duitse media dat er zaterdag "pas echt zal worden gedemonstreerd" en dat daarbij geweld "ter zelfverdediging" niet zal worden geschuwd.
Veel Duitsers beschouwen de ingrijpende en in deelstaten verschillende maatregelen als strijdig met de grondrechten. Ze zijn in hun ogen ook buiten proporties omdat ze economische schade aanrichten die erger is dan de kwaal, het nieuwe coronavirus.
De autoriteiten in Berlijn hebben woensdag grote demonstraties tegen het coronabeleid komende zaterdag verboden. De aanleiding daartoe vormen betogingen met duizenden bezoekers eerder deze maand, waarbij de coronaregels op grote schaal werden overtreden. "Dit is geen besluit tegen de demonstratievrijheid, maar een besluit voor bescherming tegen infectie", aldus de senator (wethouder) voor interne aangelegenheden in Berlijn.
Diverse organisaties hadden toestemming gevraagd voor bijeenkomsten in de Duitse hoofdstad. Ze wilden onder het motto "bijeenkomst voor de vrijheid" een mars door Berlijn maken en verwachten duizenden deelnemers. Op 1 augustus liepen volgens een opgave van de politie ongeveer 20.000 mensen al protesterend door de straten van Berlijn, velen zonder afstand te houden en zonder mondkapje. Een van de bijeenkomsten werd door de politie beëindigd. De organisatoren zagen overigens veel meer deelnemers: tussen de 800.000 en 1,3 miljoen.
Meer uit Buitenland
COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
13 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
2 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
6 uur geleden