Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep tot spoedoverleg VN-Veiligheidsraad over Gaza

Oproep tot spoedoverleg VN-Veiligheidsraad over Gaza

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft samen met Frankrijk en Algerije opgeroepen tot een spoedoverleg van de VN-Veiligheidsraad over de humanitaire situatie in de Gazastrook. De Britse buitenlandminister David Lammy heeft dat bekendgemaakt en wijst op de verslechterende omstandigheden in het noorden van het Palestijnse gebied.

"Israël moet ervoor zorgen dat burgers worden beschermd en dat routes openblijven voor levensreddende hulp", aldus de minister in een verklaring. "De humanitaire situatie in Noord-Gaza is nijpend. De toegang tot basisvoorzieningen verslechtert en volgens de Verenigde Naties is er de afgelopen twee weken nauwelijks voedsel binnengekomen."

De invoer van voedsel, benodigdheden en andere goederen naar de Gazastrook staat volledig onder Israëlische controle. De Israëlische krijgsmacht (IDF) ontkent de toevoer te beperken en zegt dat sinds 1 oktober meer dan 9000 ton aan humanitaire goederen, inclusief voedsel en medicijnen, zijn binnengekomen. Ook naar het noorden, waar volgens de VN ongeveer 400.000 Palestijnen vastzitten.

Oxfam, War Child en 36 andere hulporganisaties beschuldigden Israël ervan "Noord-Gaza van de kaart te vegen". Ze schreven dinsdag in een gezamenlijke verklaring dat de aanval op Gaza "is uitgegroeid tot een afschuwelijk niveau van wreedheid". Ze wezen er onder meer op dat ziekenhuizen zijn opgeroepen te evacueren, terwijl die vele gewonden proberen te helpen. De oorlog in Gaza heeft in ruim een jaar tijd geleid tot 42.409 doden en 99.153 gewonden, aldus het lokale ministerie van Gezondheid woensdag.

Meer uit Buitenland

Ook Iraanse ex-president Ahmadinejad dood, meldt staatspersbureau

TEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.

38 minuten geleden
VS: drie Amerikaanse militairen omgekomen bij operatie tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.

39 minuten geleden
Interim-leiding Iran aan het werk volgens strijdbare president

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het tijdelijke bestuur van het land aan het werk is en dat het leger van Iran alle vijandelijke bases in de regio zal verwoesten. De bases zijn in zijn ogen grondgebied van de vijand en niet van het betrokken land zelf. De boodschap van de president is op tv verspreid.

1 uur geleden
Doden in Abu Dhabi gemeld na Iraanse aanval

ABU DHABI (ANP) - Bij aanvallen op hoofdstad Abu Dhabi van de Verenigde Arabische Emiraten zijn drie mensen omgekomen. Dat meldt het ministerie van Defensie op X. Het zou gaan om een Pakistaanse, een Nepalese en een Bengaalse burger. Ook zouden 58 mensen (licht)gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Koeweit: 97 Iraanse raketten en bijna 300 drones onderschept

KOEWEIT (ANP) - Koeweit heeft 97 Iraanse raketten en 283 drones onderschept. Dat meldt het ministerie van Defensie in de golfstaat volgens de krant Alanba. Als gevolg van die interventie vielen er in meerdere delen van het land brokstukken neer, die resulteerden in kleinschalige materiële schade.

2 uur geleden
Doden in Israël na raketaanval

BEIT SHEMESH (ANP) - Zeker acht mensen zijn om het leven gekomen door een Iraanse raketaanval in het Israëlische Beit Shemesh, berichten Israëlische media als Times of Israel en Haaretz. Ook raakten tientallen mensen gewond.

2 uur geleden
Veel gewonden in Israël na aanval

BEIT SHEMESH (ANP/AFP) - Zeker twintig mensen zijn in het Israëlische Beit Shemesh gewond geraakt door een aanval. Een Iraanse raket zou er een gebouw hebben geraakt, berichten media als de krant Haaretz.

3 uur geleden