Oproep regio Utrecht: pak niet de auto naar natuurgebieden
RHEDEN (ANP) - Rheden, Rozendaal, de politie en Natuurmonumenten hebben voor komend weekeinde maatregelen genomen om een einde te maken aan de voortdurende, te grote drukte op de Posbank, het natuurgebied aan de rand van de Veluwezoom. Afgelopen weekend was het daar zo druk dat het onmogelijk was om op te treden, ondanks het feit dat veel bezoekers zich niet aan de coronamaatregelen hielden, zegt de gemeente Rheden.
Zaterdag en zondag gaan handhavers vaak en streng controleren op het naleven van de regels. Bij een overtreding volgt al snel een bekeuring, zo waarschuwen politie en gemeenten. Het uitkijkpunt bovenop de Posbank is zaterdag en zondag verboden gebied, omdat daar steeds drommen mensen staan.
Op de toegangswegen naar de Posbank geldt dit weekend eenrichtingsverkeer. Zodra de parkeerplaatsen in het natuurgebied vol zijn volgt afsluiting voor gemotoriseerd verkeer. Tekstkarren in de wijde omgeving waarschuwen recreanten die naar het gebied willen.
Begrip
Burgemeester Carol van Eert van Rheden zegt wel te begrijpen dat veel mensen de natuur opzoeken nu veel andere dingen niet kunnen, maar te grote drukte kan volgens hem nu niet. Dat zegt ook de voorzitter van de Veiligheidsregio Utrecht Peter den Oudsten namens de 26 gemeenten in zijn regio. Den Oudsten roept recreanten op om niet met de auto naar natuurgebieden te rijden om daar te gaan wandelen.
Op bijvoorbeeld de Utrechtse Heuvelrug is het bezoek de afgelopen tijd zo sterk gestegen, dat er geregeld te grote drukte ontstaat op parkeerplaatsen. Door de drukte zetten steeds meer mensen hun auto in de berm bij gebrek aan een plek op de parkeerplaats. Ook neemt het aantal overtredingen toe. Natuurbeheerorganisaties hebben zelf vaak al verscherpt toezicht georganiseerd, maar dat is volgens de veiligheidsregio niet voldoende om de druk op de gebieden te verlichten. Daarom komt die nu met de oproep.
Den Oudsten geeft aan dat de oproep ook past bij het dringende advies om reisbewegingen tot het minimum te beperken.
Meer uit Binnenland
RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
7 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
12 uur geleden