Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep regio Utrecht: pak niet de auto naar natuurgebieden

Oproep regio Utrecht: pak niet de auto naar natuurgebieden

RHEDEN (ANP) - Rheden, Rozendaal, de politie en Natuurmonumenten hebben voor komend weekeinde maatregelen genomen om een einde te maken aan de voortdurende, te grote drukte op de Posbank, het natuurgebied aan de rand van de Veluwezoom. Afgelopen weekend was het daar zo druk dat het onmogelijk was om op te treden, ondanks het feit dat veel bezoekers zich niet aan de coronamaatregelen hielden, zegt de gemeente Rheden.

Zaterdag en zondag gaan handhavers vaak en streng controleren op het naleven van de regels. Bij een overtreding volgt al snel een bekeuring, zo waarschuwen politie en gemeenten. Het uitkijkpunt bovenop de Posbank is zaterdag en zondag verboden gebied, omdat daar steeds drommen mensen staan.

Op de toegangswegen naar de Posbank geldt dit weekend eenrichtingsverkeer. Zodra de parkeerplaatsen in het natuurgebied vol zijn volgt afsluiting voor gemotoriseerd verkeer. Tekstkarren in de wijde omgeving waarschuwen recreanten die naar het gebied willen.

Begrip

Burgemeester Carol van Eert van Rheden zegt wel te begrijpen dat veel mensen de natuur opzoeken nu veel andere dingen niet kunnen, maar te grote drukte kan volgens hem nu niet. Dat zegt ook de voorzitter van de Veiligheidsregio Utrecht Peter den Oudsten namens de 26 gemeenten in zijn regio. Den Oudsten roept recreanten op om niet met de auto naar natuurgebieden te rijden om daar te gaan wandelen.

Op bijvoorbeeld de Utrechtse Heuvelrug is het bezoek de afgelopen tijd zo sterk gestegen, dat er geregeld te grote drukte ontstaat op parkeerplaatsen. Door de drukte zetten steeds meer mensen hun auto in de berm bij gebrek aan een plek op de parkeerplaats. Ook neemt het aantal overtredingen toe. Natuurbeheerorganisaties hebben zelf vaak al verscherpt toezicht georganiseerd, maar dat is volgens de veiligheidsregio niet voldoende om de druk op de gebieden te verlichten. Daarom komt die nu met de oproep.

Den Oudsten geeft aan dat de oproep ook past bij het dringende advies om reisbewegingen tot het minimum te beperken.

Meer uit Binnenland

Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

48 minuten geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

11 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

15 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

19 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

21 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

21 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

23 uur geleden