Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep politie aan Catawiki: stop handel vondsten om illegaliteit

Oproep politie aan Catawiki: stop handel vondsten om illegaliteit

DEN HAAG (ANP) - De politie roept veilingsite Catawiki op om te stoppen met het aanbieden van archeologische voorwerpen waarvan de herkomst onduidelijk is, bevestigt de politie na berichtgeving in De Telegraaf. Richard Bronswijk, chef van het Team Kunstcriminaliteit zegt vrijdag in de krant dat het lastig te achterhalen is of de archeologische voorwerpen daadwerkelijk op legale wijze zijn verkregen.

Bronswijk zegt in De Telegraaf dat veel vondsten in landen als Egypte of Irak illegaal uit de bodem worden gehaald en naar het buitenland worden geëxporteerd. Volgens de chef gaat Catawiki niet zorgvuldig om met onder meer de controle op de herkomst van archeologische voorwerpen.

De chef laat in de krant weten dat politie en justitie van Europese landen beter moeten samenwerken, om de handel in archeologische voorwerpen waarvan de herkomst onduidelijk is te stoppen.

Meer uit Binnenland

VluchtelingenWerk vindt besluit Van Weel over Syriërs voorbarig

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland vindt dat het demissionaire kabinet-Schoof voorbarig is in zijn conclusie dat er strenger besloten kan worden op lopende en nieuwe asielaanvragen van Syriërs. Het is bepaald nog niet veilig in het land, aldus de organisatie.

36 minuten geleden
Kabinet wil asiel voor Syriërs een stuk moeilijker maken

DEN HAAG (ANP) - Syriërs in een lopende asielprocedure of die zich nieuw in Nederland melden, krijgen te maken met een strengere beoordeling. De veiligheidssituatie is sinds de val van het regime-Assad zo verbeterd, dat niet meer zonder meer wordt aangenomen dat zij bij terugkeer gevaar zouden lopen, schrijft waarnemend asielminister David van Weel (VVD) aan de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Rotterdam komt ondanks meevallers miljoenen tekort

ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam komt dit jaar 18 miljoen euro tekort, ondanks onder meer tientallen miljoenen extra vanuit het Rijk via het gemeentefonds en hogere inkomsten uit de belastingen op vastgoed. Dat staat in de tussentijdse aanpassing van de gemeentebegroting. Het tekort vult de stad aan vanuit de gemeentelijke reservepot. De stad zet ook alvast 20 miljoen euro opzij om toekomstige tegenvallers op te vangen.

3 uur geleden
Hof: geen schorsing bevel gevangenneming Promes, moet naar cel

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof gaat niet mee in het verzoek van voetballer Quincy Promes dat hij niet wordt opgepakt als hij naar Nederland komt. De voetballer, die momenteel in Dubai verblijft, wil terugkeren naar Nederland, maar alleen als hij dan niet in de cel komt in afwachting van de strafzaak tegen hem. Het hof in Amsterdam geeft daaraan geen gehoor. "Er komt geen schorsing van het bevel gevangenneming", aldus de rechter dinsdag.

6 uur geleden
Schoof hoopt dat iedereen aan de grens zich aan de wet houdt

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof roept mensen die afgelopen weekend auto's hebben tegengehouden aan de grens op zich aan de wet te houden. Hij sprak zich verder niet uit tegen de acties en zei de frustraties van mensen te begrijpen.

6 uur geleden
CNV: afblazen staking bewuste keuze, bedoeld voor onrust bij NS

UTRECHT (ANP) - Het afblazen van de treinstaking op donderdag is een bewuste keuze van de vakbonden, bedoeld om extra onrust bij NS te veroorzaken. Dat heeft CNV-onderhandelaar Henk Jongsma laten weten aan het ANP. De bonden hadden namelijk signalen dat de spoorvervoerder al een alternatieve dienstregeling had klaarliggen voor donderdag. Door niet te staken denken de bonden nu voor meer onrust te kunnen zorgen, in de hoop de werkgever zo te bewegen gehoor te geven aan hun eisen voor een nieuwe cao.

6 uur geleden
Prinses Amalia breekt arm na val van paard en ondergaat operatie

UTRECHT (ANP) - Prinses Amalia heeft dinsdag bij een val van haar paard haar bovenarm gebroken. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). De prinses van Oranje wordt in het UMC Utrecht geopereerd.

6 uur geleden