
Oproep ov-bedrijven: mijd bus en trein op Koningsdag
UTRECHT (ANP) - De ov-bedrijven roepen ertoe op het openbaar vervoer op Koningsdag en in de meivakantie niet te gebruiken als 'uitje'.
NS en andere vervoersbedrijven stellen dat alleen met het openbaar vervoer moet worden gereisd als dat echt noodzakelijk is.
"Wij rijden alleen voor de helden die de strijd aangaan met het coronavirus. Zo houden we Nederland bereikbaar voor zorgmedewerkers, mantelzorgers, vakkenvullers en andere mensen voor wie reizen met het ov echt noodzakelijk is. Help hen, help elkaar. Het ov is even geen uitje!", waarschuwt de NS op zijn website.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - Bij Warffum in Groningen is zondagavond een aardbeving geweest met een kracht van 2.1. Dat meldt het KNMI.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Bij het Philips Stadion in Eindhoven zijn zondagavond rellen uitgebroken, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. "Behoorlijke groepen supporters" keren zich tegen de politie. Daarbij wordt onder meer met stenen en vuurwerk gegooid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt dat PVV-leider Geert Wilders "onzinnige verdeeldheid zaait" en dat hij daarmee moet stoppen. Dat meldde hij op X aan het eind van de grote Gaza-demonstratie in Den Haag zondagmiddag, waarin hij ook meeliep.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie heeft de naam en foto verspreid van de vader van de twee vermiste kinderen voor wie eerder een Amber Alert is uitgegeven. De 67-jarige man uit het Groningse Beerta wordt verdacht van ontvoering van zijn kinderen Jeffrey (10) en zijn zusje Emma (8).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid over Israël zijn een man en een vrouw aangehouden. Het duo had slag- en steekwapens bij zich. De verdachten waren geen deelnemers aan de demonstratie, benadrukt de politie.
6 uur geledenKATWIJK (ANP) - De burgemeester van Katwijk heeft een pro-Palestijnse demonstratie bij de Nieuwe Kerk op zondagavond 19.00 uur verboden uit vrees voor wanordelijkheden. Woensdag verstoorden honderden mensen een pro-Palestijns protest in de Zuid-Hollandse plaats. Een woordvoerder van de demonstranten laat weten dat ze alsnog van plan zijn om naar Katwijk te gaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote demonstratie zondag in Den Haag tegen het kabinetsbeleid rond Israël is rustig verlopen, meldt een politiewoordvoerder. Ook verslaggevers ter plaatse zagen een gemoedelijke sfeer. Aan het protest deden volgens de organisatie ruim 100.000 mensen mee.
7 uur geleden