Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep oppositie: zet koers Achahbar door bij toeslagenherstel

Oproep oppositie: zet koers Achahbar door bij toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositie wil dat het kabinet koers houdt met het herstel van het toeslagenschandaal, nu verantwoordelijk staatssecretaris Nora Achahbar is vertrokken. Dat staat in een brandbrief die CDA, SP, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, ChristenUnie en DENK aan minister-president Dick Schoof hebben gestuurd.

Veel gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag putten juist weer wat vertrouwen uit de opstelling van Achahbar, schrijven de partijen. Zij bleek bereid wijzigingen in de aanpak mogelijk te maken die "tot op heden bijna onbespreekbaar leken". De briefschrijvers roepen het kabinet op "deze ingeslagen weg te vervolgen".

"De gedupeerde ouders en kinderen worden voor de vijfde keer geconfronteerd met een nieuwe verantwoordelijke bewindspersoon", aldus de oppositiepartijen. "Voor hen gaat deze ellende niet zomaar voorbij, terwijl politici uiteindelijk allemaal slechts voorbijgangers zijn. We moeten vooral goed naar hen blijven luisteren."

Achahbar trad vrijdag af als staatssecretaris. De in Marokko geboren oud-bewindsvrouw had al langer moeite met de wijze waarop in het kabinet en de coalitie werd gesproken over migranten. Na een verhitte discussie vorige week in de ministerraad naar aanleiding van de geweldsincidenten in Amsterdam rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv besloot ze op te stappen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

11 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

11 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

11 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

12 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

14 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

15 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

15 uur geleden