Oproep oppositie: zet koers Achahbar door bij toeslagenherstel
DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositie wil dat het kabinet koers houdt met het herstel van het toeslagenschandaal, nu verantwoordelijk staatssecretaris Nora Achahbar is vertrokken. Dat staat in een brandbrief die CDA, SP, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, ChristenUnie en DENK aan minister-president Dick Schoof hebben gestuurd.
Veel gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag putten juist weer wat vertrouwen uit de opstelling van Achahbar, schrijven de partijen. Zij bleek bereid wijzigingen in de aanpak mogelijk te maken die "tot op heden bijna onbespreekbaar leken". De briefschrijvers roepen het kabinet op "deze ingeslagen weg te vervolgen".
"De gedupeerde ouders en kinderen worden voor de vijfde keer geconfronteerd met een nieuwe verantwoordelijke bewindspersoon", aldus de oppositiepartijen. "Voor hen gaat deze ellende niet zomaar voorbij, terwijl politici uiteindelijk allemaal slechts voorbijgangers zijn. We moeten vooral goed naar hen blijven luisteren."
Achahbar trad vrijdag af als staatssecretaris. De in Marokko geboren oud-bewindsvrouw had al langer moeite met de wijze waarop in het kabinet en de coalitie werd gesproken over migranten. Na een verhitte discussie vorige week in de ministerraad naar aanleiding van de geweldsincidenten in Amsterdam rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv besloot ze op te stappen.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Inlichtingendiensten, en dan de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voorop, zitten "dicht op de huid van de journalistiek in Nederland". Dat gaat zelfs zover dat sommige contacten tussen journalisten en diensten in strijd zijn met de ethische beroepscode van de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ). Dit blijkt uit het onderzoek Monitor Journalistiek en Inlichtingendiensten, een initiatief van onderzoeksjournalisten Stella Braam en Huub Jaspers, gesteund door de NVJ en gefinancierd door Stichting Muckraker.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft contact met Ajax, de Johan Cruijff ArenA en het Openbaar Ministerie over het doen van aangifte na het vuurwerkincident afgelopen zondag, meldt een politiewoordvoerster. Op de vraag of de aangifte er komt, laat zij weten dat "dat wel de bedoeling is".
2 uur geleden