Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep oppositie: zet koers Achahbar door bij toeslagenherstel

Oproep oppositie: zet koers Achahbar door bij toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositie wil dat het kabinet koers houdt met het herstel van het toeslagenschandaal, nu verantwoordelijk staatssecretaris Nora Achahbar is vertrokken. Dat staat in een brandbrief die CDA, SP, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, ChristenUnie en DENK aan minister-president Dick Schoof hebben gestuurd.

Veel gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag putten juist weer wat vertrouwen uit de opstelling van Achahbar, schrijven de partijen. Zij bleek bereid wijzigingen in de aanpak mogelijk te maken die "tot op heden bijna onbespreekbaar leken". De briefschrijvers roepen het kabinet op "deze ingeslagen weg te vervolgen".

"De gedupeerde ouders en kinderen worden voor de vijfde keer geconfronteerd met een nieuwe verantwoordelijke bewindspersoon", aldus de oppositiepartijen. "Voor hen gaat deze ellende niet zomaar voorbij, terwijl politici uiteindelijk allemaal slechts voorbijgangers zijn. We moeten vooral goed naar hen blijven luisteren."

Achahbar trad vrijdag af als staatssecretaris. De in Marokko geboren oud-bewindsvrouw had al langer moeite met de wijze waarop in het kabinet en de coalitie werd gesproken over migranten. Na een verhitte discussie vorige week in de ministerraad naar aanleiding van de geweldsincidenten in Amsterdam rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv besloot ze op te stappen.

Meer uit Binnenland

Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

19 minuten geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

3 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

5 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

5 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

6 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

6 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

6 uur geleden